System akustyczny StoSilent Direct bez pomniejszenia kubatury wnętrza

Podziel się:
W niewielkich wnętrzach, każdy centymetr sześcienny jest na wagę złota. Dlatego gdy chcemy poprawić akustykę wykluczając pomniejszenie kubatury pomieszczenia należy postawić na rozwiązania innowacyjne, takie jak system akustyczny StoSilent Direct.

Fot. STOFot. STO
„Wyjątkowość tego systemu polega na jego budowie, gdyż nie wymaga użycia podkonstrukcji. Dzięki temu StoSilent Direct stanowi cienką warstwę, która osiąga minimalną grubość 50 mm.” - mówi Sebastian Szarejko, Product Manager Wnętrza firmy Sto sp. z o.o. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż t można go zamontować na dowolnym podłożu, dlatego stanowi dobrą propozycję dla osób wykańczających nowe mieszkanie, jak i tych, które zdecydowały się na adaptację akustyczną. System jest łatwy w montażu, a składa się absorbera z wełny skalnej oraz produktów transparentnych akustycznie. Pomagają one likwidować zjawisko pogłosu, dzięki czemu norma pogłosowa zostaje spełniona, a komfort przebywania w pomieszczeniu ulega zwiększeniu.

Walory systemu nie ograniczają się jednak tylko do funkcjonalności, można zastosować na nim kilka wariantów wykończenia. Do wyboru są tynki oraz farba barwione w 450 kolorach palety StoColor. – „Istnieje również możliwość wykończenia systemu StoSilent Direct wybraną powłoką dekoracyjną z oferty Sto. Są one transparentne akustycznie, dzięki czemu ich zastosowanie nie ma wpływu na funkcjonalność systemu.” – tłumaczy Sebastian Szarejko.
REKLAMA:

O tym systemie akustycznym można więc powiedzieć, że jest funkcjonalny i estetyczny. To jednak nie wszystko. Jest on również uniwersalny, nie tylko jednak dlatego, że można go stosować zarówno na ścianach jak i suficie. To system, który świetnie sprawdza się w pomieszczeniach kwalifikowanych, czyli wszelkiego rodzaju salach koncertowych, audytoriach, teatrach itp. oraz w pomieszczeniach niekwalifikowanych, czyli małych i średnich wnętrzach, pełniących zwykle funkcję mieszkalną, biurową lub szkolną, a także pomieszczeniach użyteczności publicznej, takie jak np. poczekalnia na dworcu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: STO
#czytelnia #izolacje #akustyka #wewnatrz_bud #sto_ispo

Więcej tematów: