Rekord świata i cztery złote medale dla Husqvarna Team

Podziel się:
Nowy rekord świata w ścince drzew i cztery złote medale w pięciu konkurencjach podczas Mistrzostw Świata Drwali (WLC) w ten weekend w Wiśle. To wyniki profesjonalnej drużyny drwali Husqvarna Team. Medale zdobyli drwale reprezentujący Holandię, Francję, Estonię i Wielką Brytanię.

Fot. HusqvarnaFot. HusqvarnaFot. HusqvarnaFot. Husqvarna
W ten weekend, 110 najlepszych drwali z całego świata spotkało się w Wiśle, aby rywalizować ze sobą w pięciu dyscyplinach. Arian Essenstam z Holandii był jednym z pierwszych zawodników występujących w konkurencji ścinki drzew, który stanął na podium. Przy użyciu pilarki profesjonalnej Husqvarna 576XP, Essenstam ściął swoje drzewo perfekcyjnie i zdobył 660 punktów, maksymalną liczbę do zdobycia, w czasie 129.02 sekund, które zapewniły mu rekord świata w ścince drzew podczas WLC.

Fot. HusqvarnaFot. HusqvarnaFot. HusqvarnaFot. Husqvarna
YoanCaparros z Francji zaskoczył tłumy wymianą łańcucha w pilarce, robiąc to w niesamowicie krótkim czasie - 8.41 sekund, tylko o 0.5 sekundy dłuższym niż obecny rekord świata. Krótko po tym, TaaviEhrpais z Estonii wywalczył zwycięstwo w przerzynce na dokładność, gwarantując drużynie Husqvarna trzecie złoto. Zarówno Caparros i Ehrpais posługiwali się pilarką profesjonalną Husqvarna 576XP.
REKLAMA:

Richard Elliot z Wielkiej Brytanii zaprezentował perfekcyjnie okrzesywanie, usuwając 30 gałęzi z kłody w 16.23 sekund za pomocą pilarki profesjonalnej Husqvarna 372XP. Ukończył konkurencję ponad 4 sekundy szybciej niż zdobywca drugiego miejsca.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Husqvarna
#wiadomości #narzedzie #maszyny #maszyna #husqvarna #konkursy

Więcej tematów: