Wnętrze ze smakiem, czyli oryginalne fototapety do restauracji

Podziel się:
Znane przysłowie mówi, że jemy także oczami i trudno się z tym nie zgodzić. Widok soczystych owoców lub warzyw, wypieczonego mięsa lub czekoladowego ciasta sprawia, że nasz organizm zaczyna się wręcz domagać potrawy, którą właśnie zobaczył. Tę prostą zależność warto wykorzystać aranżując i dekorując lokal gastronomiczny.

Fototapety do restauracji przedstawiające apetyczne, kolorowe, świeże jedzenie sprawią, że Twoi goście poczują się głodni, zanim zdąża otworzyć karę menu!

Fot. www.redro.plFot. www.redro.pl
https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/restauracja/

Fototapety do restauracji - Twoja wizytówka na ścianie

Jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny to z pewnością wiesz, że kluczem do sukcesu jest nie tylko wyśmienita kuchnia, ale także odpowiednio urządzone wnętrze. Zanim klienci dostaną kartę, zamówią potrawę i jej skosztują, spędzą czas przyglądając się uważnie Twojemu przybytkowi. Fototapety do restauracji to szybki i bardzo efektowny sposób, aby zamienić zwykłe białe ściany i monotonny wystrój w pełną kolorów i życia aranżację. Wśród bogatej oferty przedstawień dostępnych w sklepach znajdziesz zarówno malownicze widoki, stylowe, uniwersalne desenie czy przepięknie wykonane, artystyczne zdjęcia potraw. Wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojej kreatywności, ale warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Konsekwencja – jeśli postanowiłeś urządzić swoją restaurację bazując na jednym określonym motywie, pozostań mu wierny. Jeśli inspirujesz się chińską kuchnią i kulturą, uważaj na to, aby nie wprowadzić przez nieuwagę fototapety do restauracji z japońskim krajobrazem lub napisem.

Spójność – jeśli specjalizujesz się w określonej kuchni postaraj się, aby wystrój Twojego wnętrza korespondował z nią. Jeśli serwujesz swoim klientom pizzę i włoskie makarony, doskonałym pomysłem będą fototapety do restauracji z widokiem Rzymu lub Neapolu, a jeśli w karcie menu dominują francuskie potrawy, Wieża Eiffla na ścianie sprawi, że Twoi goście poczują się jak w Paryżu.

Harmonia – wnętrze nie musi być podporządkowane ani określonemu motywowi, ani kuchni, jaką serwujesz, ważne jest jednak, aby zachować stylistyczną i dekoratorską jedność. Zasada „mniej znaczy więcej” jest doskonałym rozwiązaniem, gdy nie masz określonego pomysłu na aranżację wnętrza. Wybierz wówczas fototapety z uniwersalnym i ponadczasowym wzorem. Możesz sięgnąć po paski, groszki, pepitę lub roślinne ornamenty.

Fot. www.redro.plFot. www.redro.pl

Apetyczne wnętrze i smakowite dania

Mówiąc o dekoracji restauracji nie sposób nie wspomnieć o tapetach, które prezentują niezwykle apetyczne potrawy: srebrzyście mieniące się ryby, wypieczone steki, kolorowe, świeże warzywa czy pełne bitej śmietany, słodkie ciasta. Decydując się na taki typ dekoracji warto sięgnąć po wizerunki produktów i dań, które serwuje Twoja restauracja. Dzięki temu artystycznie wykonane zdjęcie nie będzie tylko ładną ozdobą, ale także swego rodzaju reklamą tego, co przygotowałeś dla swoich gości. A jeśli w Twojej restauracji można się także napić dobrego wina, na jednej ze ścian możesz umieścić fototapety do baru, które prezentują winnicę lub piwniczkę pełną drewnianych beczek.
REKLAMA:

Fototapety do kawiarni, czyli kawa w roli głównej
Czarna, biała, latte, mokka, a może cappuccino? Pyszna, świeżo mielona kawa to podstawa każdej dobrej kawiarni. Jeśli chcesz, aby Twoi goście już od wejścia nie tylko poczuli zapach gorzkich ziaren, ale zobaczyli także na własne oczy pobudzające, kawowe napoje, fototapety do kawiarni są najlepszą dekoracją wnętrza. W zależności od Twojej fantazji i stylistyki, w jakiej urządzony jest lokal, możesz sięgnąć po zupełnie inny wzór tapety. Doskonale będą się prezentować charakterystyczne, jutowe worki wypełnione po brzegi czarnymi ziarnami, elegancka filiżanka z parującą kawą czy mapa świata, której kontynenty powstały z odpowiednio usypanej mielonej kawy. Możesz także sięgnąć po zabawne, graficzne fototapety do kawiarni, które prezentują skład różnych rodzajów kawy serwowanej w Twoim lokalu – podane proporcje espresso, wody i mleka, ułatwią decyzję nawet najbardziej niezdecydowanym kawoszom!

Po więcej motywów zapraszamy także na www.redro.pl
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Redro
#czytelnia #wnetrza #tapeta #polecamy #w publiczne #redro #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: