Okna dachowe INSYGNO na przyszłe Warunki Techniczne

Podziel się:
Siłą nowej oferty firmy będą rozwiązania w przystępnej cenie i szerokiej dystrybucji, dostosowane nie tylko do aktualnych, ale i przyszłych wymagań budowlanych.

Fot. OkpolFot. OkpolFot. OkpolFot. Okpol
Zmiany w przepisach budowlanych, jakie zaczęły obowiązywać od 2014, a których ostateczny kształt zaplanowano na 2021, wymuszają na architektach i projektantach zmianę podejścia w projektowaniu przegród zewnętrznych budynku. W przypadku okien połaciowych na poddaszach ciepłych, gdzie temperaturę obliczeniową w pomieszczeniu przyjmuje się na poziomie minimum 16°C, zmiany mają charakter dość wyraźny, wręcz porównywalny ze ścianami zewnętrznymi czy konstrukcjami dachowymi.

Wyprzedzając normy

Odpowiedzią Okpol na zmieniające się Warunki Techniczne są nowe modele obrotowych okien dachowych PVC z serii INSYGNO, które przygotowano z myślą o wymaganiach nie tylko na rok 2017, ale i na 2021. We wszystkich oknach PVC zastosowano wielokomorowe profile PVC produkcji Okpol wypełnione pianką poliuretanową oraz uszczelki piankowe Q-LON o bezkonkurencyjnych parametrach izolacyjnych co pozwoliło osiągnąć doskonałe parametry termiczne całego okna, bez konieczności stosowania dodatkowych bloków termicznych.
REKLAMA:

Najbardziej zaawansowaną propozycję Okpol w obszarze energooszczędnych okien obrotowych PVC stanowią modele z pakietem trzyszybowym, z ciepłą ramką, wypełnione argonem (IGO I6) lub kryptonem (IGO I3). W ich przypadku uzyskano współczynnik przenikania ciepła okna UW na poziomie odpowiednio 0,9 i 0,78 [W/(m2·K)]. Co ciekawe, doskonałe parametry termiczne uzyskano także w przypadku modelu z pakietem dwuszybowym (IGO E2), dla którego osiągnięto współczynnik przenikania ciepła okna UW = 1,1 [W/(m2·K)], czyli również na poziomie wymaganym od 2021.

Nie tylko termika

Wysokie parametry termiczne idą w parze z wygodą użytkowania. Zamontowany w ościeżnicy nawiewnik manualny Neo-Air oraz klamka z kluczykiem z funkcją mikrouchylenia pozwalają na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia – także zimą.

Nowe modele w ofercie Okpol to również wysokiej jakości szyby hartowane, objęte aż 20-letnią gwarancją*. Zastosowana powłoka niskoemisyjna pozwala na uzyskanie maksymalnych zysków z promieniowania słonecznego. Zarówno w kontekście termiki, jak i ilości przepuszczanego światła. Szyby w modelach IGO I6 i IGO I3 dodatkowo wyposażono w powłokę antyroszeniową, która niweluje niekorzystne zjawisko kondensacji pary wodnej po zewnętrznej stronie okna.

O krok przed innymi

Ofertę producenta uzupełnią drewniane okna dachowe z serii INSYGNO spełniające mniej odległe wymagania na rok 2017. Zgodnie z założeniami programu Okpol Innovation, rozwiązania te także wyprzedzą o krok aktualny standard rynkowy, oferując projektantom i architektom modele o współczynniku przenikania ciepła okna UW = 1,2 [W/(m2·K)], czyli o 0,1 mniej, niż jest to wymagane. Jednocześnie z oferty katalogowej producenta znikną rozwiązania o współczynniku UW = 1,3. Oznacza to, że w najbardziej popularnym segmencie podstawowych produktów, rozwiązania Okpol oferować będą bardzo efektywne energetycznie parametry cieplne.

Parametry techniczne:

Okna dachowe INSYGNO na przyszłe Warunki Techniczne
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Okpol
#okna #czytelnia #okna dachowe #do energooszczednosc #okno #okna i drzwi #na dach #okpol

Więcej tematów: