Konglomeraty kwarcytowe przypominające marmur Bianco Carrara

Podziel się:
Firma Technistone stworzyła linię konglomeratów kwarcytowych idealnie oddających jego naturalne piękno. Inspirując się wyglądem tego niewątpliwie bardzo dostojnego kamienia, firma postanowiła stworzyć cztery powierzchnie konglomeratowe odzwierciedlające jego autentyczny urok.

Fot. TechnistoneFot. Technistone

Włoski design

Kolekcja Noble składająca się z materiałów przypominających swoim wybarwieniem oraz rysunkiem najbardziej znane i cenione kamienie pochodzące z najróżniejszych zakątków naszego globu. Wśród nich znajdują się powierzchnie: Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara oraz Noble Supreme White przywodzące na myśl włoski marmur Bianco Carrara. Choć wszystkie propozycje są utrzymane w bardzo jasnej tonacji oraz uzupełnione delikatnymi użyleniami, każda z powierzchni jest na swój sposób inna. Materiał Noble Areti Bianco stanowi najwierniejsze odwzorowanie włoskiego pierwowzoru. Posiada on śnieżnobiałą bazę przetykaną wyraźnym, czarnym żyłkowaniem. Nieco ciemniejszy jest konglomerat kwarcytowy Noble Lusso Champagne. Subtelne, szare wzory są jedynie zaznaczone na jego kremowo-beżowej powierzchni. Noble Carrara posiada jasną powierzchnię uzupełnioną w delikatnie pierzaste wzory utrzymane w popielatym odcieniu. Ostatnia propozycja - Noble Supreme White również cechuje się bardzo subtelnym wybarwieniem, jednak nieco wpadającym w krem. Zdobią ją sporadycznie pojawiające się drobne szare żyłki. Nowoczesna technologia, w której firma produkuje materiały pozwala nie tylko na idealne odzwierciedlenie wyglądu marmuru Bianco Carrara, ale także uzyskanie lepszych właściwości użytkowych. Powierzchnie w odróżnieniu od swojego pierwowzoru nie są porowate, są niepodatne na działanie wilgoci i zaplamienia oraz nie wymagają konserwacji. Ponadto, są dużo twardsze, dzięki czemu odznaczają się wyższą odpornością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.
REKLAMA:

Fot. TechnistoneFot. Technistone

Inspiracje z marmurem w tle

Konglomeraty kwarcytowe przypominające marmur Bianco Carrara cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Dzięki swoim wysokim walorom wizualnym oraz użytkowym coraz chętniej są wybierane do zwieńczenia przestrzeni mieszkalnych oraz użytkowych. Obecnie w świecie wykańczania wnętrz dominują style, w których prym wiodą naturalne materiały. Powierzchnie doskonale wpisują się w ten trend. Dzięki połączeniu powierzchni przypominających rysunek marmuru z elegancją złota, miedzi lub srebra możemy uzyskać wnętrze utrzymane w bardzo modnej konwencji Scandi Chic, natomiast zestawiając je z drewnem – naturalne i ponadczasowe. Monochromatyczne, białe stylizacje również świetnie komponują się z materiałami Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara oraz Noble Supreme White, ponieważ tworzą razem spójną, harmonijną, a jednak zdobną przestrzeń. Zwolennikom designerskich rozwiązań spodoba się natomiast zestawienie elementów wykonanych z konglomeratów kwarcytowych imitujących włoski kamień z czernią. Takie połączenie prezentuje się bardzo stylowo i zawsze jest na czasie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Technistone
#wnetrza #technistone #produkty #Meble kuchenne

Więcej tematów: