Reprodukcja obrazu słynnego artysty na płytach Ceramiki Tubądzin

Podziel się:
Wkrótce łódzkie podwórko przy ulicy Więckowskiego 4 zamieni się w prawdziwe dzieło sztuki. W ramach projektu Urzędu Miasta Łodzi - „Miasto Kamienic” - elewację kamienicy ozdobi obraz polskiego artysty – Wojciecha Siudmaka pt. „Narodziny Dnia”. Jest to światowa premiera dzieła, które powstało specjalnie z myślą o przeniesieniu go na płyty ceramiczne. Docelowo projekt ma pojawić się na gresach wielkoformatowych Ceramiki Tubądzin, które łącznie zajmą powierzchnię ok. 400 mkw.

Fot. Grupa TubądzinFot. Grupa TubądzinFot. Grupa TubądzinFot. Grupa Tubądzin
Wojciech Siudmak to artysta, rzeźbiarz oraz malarz, który jest uważany za czołowego przedstawiciela realizmu fantastycznego. Jego dzieła są rozpowszechniane na całym świecie i wykorzystywane jako okładki płyt i książek. Stały się symbolami graficznymi tak prestiżowych imprez jak festiwale filmowe w Cannes, Montrealu i Paryżu. Teraz jedną z prac artysty będą mogli podziwiać także łodzianie. Obraz zostanie przeniesiony na trzy ściany budynku, a cały proces będzie prowadzony w ścisłej współpracy i pod nadzorem autora dzieła.

Fot. Grupa TubądzinFot. Grupa TubądzinFot. Grupa TubądzinFot. Grupa Tubądzin
Jako jedyna firma w kraju dysponujemy technologią pozwalającą produkować gresy w rozmiarze sięgającym nawet 120 x 240 cm, które mogą być montowane na elewacji. Ceramika Tubądzin współpracuje z Wojciechem Siudmakiem od 2 lat i będzie to kolejna realizacja jego dzieł na płytach ceramicznych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych urządzeń zdobniczych i druku cyfrowego, którymi dysponujemy w nowej fabryce - informuje Joanna Nowak, projektant wzornictwa Ceramiki Tubądzin.
REKLAMA:

Ceramika Tubądzin to jeden z liderów na rynku płytek ceramicznych w Polsce z ponad 35-letnią historią. Pod koniec 2016 roku firma uruchomiła w Sieradzu najnowocześniejszą w tej części Europy fabrykę, pozwalającą produkować pierwsze polskie gresy wielkoformatowe. Imponujący rozmiar płyt i doskonałe parametry pozwalają na montowanie ich nie tylko wewnątrz budynków, ale również na elewacjach. Możliwości nowej fabryki pozwalają na realizację naprawdę indywidualnych pomysłów, które przelane na płytkę ceramiczną dają architektom szansę na poprawę wizerunku polskich miast.

Gotowy projekt, który zostanie wykonany w ramach „Miasta Kamienic”, powinien być ukończony w tym roku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Grupa Tubądzin
#wiadomości #architektura #plytka #wnetrza #tubadzin

Więcej tematów: