Drewniany dekor na ścianach

Podziel się:
Drewno zadomowiło się we wnętrzach na dobre. Pojawia się już nie tylko na podłogach czy meblach, ale coraz częściej staje się elementem dekoracyjnym na ścianach. Przyjmuje najróżniejsze formy: desek, okładzin, paneli, płytek, tapet.

Fot. VoxFot. Vox
Cel jest jeden – odwzorowanie kolorystyki i struktury drewna, które nadadzą pomieszczeniu ciepły, przytulny charakter i wyjątkową stylistykę. Drewno w tradycyjnym wydaniu jest jednak wymagające, potrzebuje specjalnej pielęgnacji i niestety nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Alternatywą są nowoczesne rozwiązania, takie jak system ścienny Kerradeco, który doskonale odwzorowuje barwę i rysunek naturalnego surowca.

Fot. VoxFot. Vox
System ten jest odporny na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia, a do tego wszystkiego jest atrakcyjnym sposobem na szybką i łatwą metamorfozę wnętrza. To wszystko sprawia, że doskonale sprawdzi się nie tylko w sypialni czy salonie, ale też w wymagających pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka.
REKLAMA:

„Wzór drewna można ułożyć na całej ścianie lub na jej fragmencie np. wypełniając nim tylko wnękę. Przestrzenie wyposażone w proste sprzęty i meble za sprawą drewna na ścianach zyskają dużo cieplejszy charakter. Bielone i postarzane wzory sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, a ciemniejsze odcienie nawiązujące do surowego dębowego forniru lub drewna egzotycznego najlepiej wpiszą się we wnętrza nowocześniejsze" – doradza Małgorzata Bernady, stylistka marki VOX.

Galeria ściennych aranżacji: http://www.obud.pl/fot,263,1,sciana-z-motywem-drewna,d_wnetrza
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Vox
#czytelnia #panele #wnetrza #na sciany #do dekorowanie #w wewnatrz_bud #z drewno #vox #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: