Nowa generacja pomp ciepła od TOSOT

Podziel się:
Odpowiedzialność za środowisko i ekologiczne rozwiązania stają się kluczowym elementem przy wyborze urządzeń, które na co dzień dbają o nasz komfort. Nowa generacja pomp ciepła od TOSOT to odpowiedź na potrzebę bezpiecznych i energooszczędnych rozwiązań.

Fot. TOSOTFot. TOSOT
Pompy ciepła to urządzenia, które z powodzeniem zastępują tradycyjne kotły na paliwa stałe - węgiel, pelet czy olej opałowy. Wykorzystują odnawialną energię, która zgromadzona jest w gruntach, wodzie lub powietrzu i przekazują ją z ośrodka zimniejszego do cieplejszego. Pompy typu powietrze-woda sprawdzą się zarówno w modernizowanym, jak i nowym budownictwie - w Szwajcarii aż 60% nowo powstałych domów wyposażonych jest w nowoczesne pompy ciepła, a na zachodzie pojawiają się w co trzecim budynku mieszkalnym.

Jeden system o szerokim zakresie mocy odpowiada za kilka funkcji: ogrzewanie niskotemperaturowe, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i klimatyzację z wykorzystaniem klimakonwektorów. Dzięki kompaktowej budowie mogą być wykorzystane w budynkach mieszkalnych, ale i niewielkich inwestycjach komercyjnych - hotelach, sklepach czy lokalach gastronomicznych. W budownictwie starszego typu sprawdzą się z kolei urządzenia wysokotemperaturowe, które cechuje prosty i szybki montaż. Przy zmianie tradycyjnych systemów grzewczych niepotrzebne są drogie i czasochłonne modernizacje - wystarczy je odłączyć i wpiąć pompę ciepła. Urządzenia niskotemperaturowe wraz z ogrzewaniem podłogowym są świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa, gdzie możemy kontrolować projekt i rozmieszczenie instalacji. W przypadku dedykowanych zbiorników CWU do wyboru są dwie wersje zasilania i wielkości, które pozwalają na podłączenie układu do instalacji solarnej.
REKLAMA:

Zaawansowane urządzenia są w stanie zarządzać swoimi parametrami - pompy ciepła od TOSOT pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze - wbudowany system inteligentnego odszraniania, tryb wakacyjny czy timer tygodniowy, to funkcje, które podnoszą komfort ich użytkowania. Aby w pełni spełniały swoje zadania muszą być zdolne do pracy w każdych warunkach - dzięki zastosowaniu dodatkowych grzałek elektrycznych, pompy ciepła TOSOT działają niezależnie od panujących temperatur. W sprzedaży dostępne są modele w czterech wersjach wydajności grzewczej - od 5,2 kW do 15,5 kW.dla urządzeń niskotemperaturowych oraz 8,0 kW do 14,0 kW dla urządzeń wysokotemperaturowych.

Stosowanie ekologicznych źródeł ciepła przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych, a tym samym ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla, tlenku węgla i pyłów. Koszty eksploatacji takiego systemu nie są wysokie - na wyprodukowanie 1 kW energii cieplnej potrzeba 1 kW energii elektrycznej. Nie martwią nas również dodatkowe opłaty za naprawę urządzeń - pompy ciepła należą do najbardziej niezawodnych i najbezpieczniejszych źródeł ciepła dostępnych na rynku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: TOSOT
#do ogrzewanie #instalacje #pompa_ciepla #produkty #Pompy ciepła

Więcej tematów: