Promotech z nowatorskimi technologiami na targach w Hanowerze

Podziel się:
Innowacyjna ukosowarka ABM-50 i nowe typy wózków spawalniczych były przebojem oferty Promotechu na 25 Międzynarodowych Targach Technologii Obróbki Blach – Euroblech 2018 w Hanowerze.

Fot. PromotechFot. PromotechFot. PromotechFot. Promotech
Euroblech to największa na świecie wystawa technologii obróbki blach, skupiająca ponad 1500 wystawców z 41 krajów, prezentujących zaawansowane technologie i rozwiązania dla tej branży.
Dla Promotechu - białostockiego producenta i eksportera maszyn oraz automatów spawalniczych targi stały się okazją do zaprezentowania wielu nowości, oferujących użytkownikom szereg zaawansowanych funkcjonalności.

- Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza nowa ukosowarka do blach ABM-50, dedykowana producentom wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy Promotechu. – Jest to urządzenie przemysłowe, zasilane trójfazowo, z automatycznym posuwem i możliwością pracy od góry i od dołu blachy, co eliminuje konieczność obracania ciężkich arkuszy blach o wadze rzędu kilku ton.
REKLAMA:

Najważniejszą funkcjonalnością maszyny ABM-50, która zwróciła szczególną uwagę zwiedzających jest pełna kontrola nad geometrią wykonywanego skosu. Operator na ekranie LCD może obserwować zmianę wartości kąta, szerokości i wysokości fazki, zagłębienie głowicy oraz parametrów skrawania, takich jak prędkość obrotowa głowicy, prędkość posuwu oraz stopień obciążenia maszyny.
Zmiana parametrów skrawania umożliwia pracę ukosowarki z różnymi materiałami – stalami węglowymi, stopowymi, stalą nierdzewną itp.

- Rozwiązanie umożliwiające kontrolę w/w parametrów na ekranie LCD jest unikalne w skali światowej – wyjaśnia Zbigniew Kopciewski. - Jesteśmy prekursorami takiej funkcjonalności.
Tradycyjnie już dużą uwagę zwiedzających przykuwały wózki spawalnicze Promotechu. W tym roku producent zaprezentował dwie nowości. Mini Spider – to kompaktowy wózek do wykonywania spoin pachwinowych z możliwością spawania w ograniczonych przestrzeniach. Możliwość zamontowania palnika po obu stronach wózka pozwala na wykonanie spoiny od końca do końca detalu. Z kolei wózek Rail Tug wykonuje operacje spawania i cięcia zarówno w linii prostej, jak też na rurach, ze względu na możliwość poruszania się również po torowiskach pierścieniowych.


- Obydwa wózki, wolnostojący spawalniczy oscylator kątowy i najnowszy typ toru jezdnego (tor super elastyczny) uzupełniły naszą ofertę, dzięki czemu mogliśmy polecić te urządzenia zwiedzającym w konfiguracjach, odpowiadających ich wymaganiom – dodaje dyrektor Kopciewski.

Udział w międzynarodowych targach to ważny element strategii marketingowej Promotechu, a także okazja do spotkań z partnerami biznesowymi i potencjalnymi kontrahentami z różnych części świata – m.in. z Rosji, Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii, Chin, a nawet z Japonii. Jednak szczególną wagę Promotech przykłada do spotkań z klientami z rynków niemieckojęzycznych – Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

- Promotech jest obecny na rynku niemieckim od wielu lat, ale obecnie intensyfikujemy nasze działania, by w jeszcze większym stopniu zwiększać sprzedaż i promować markę Promotech na tych rynkach – mówi przedstawiciel firmy. - Aktualnie jesteśmy w trakcie rozbudowywania sieci sprzedaży w tym regionie i finalizujemy zamówienia na dostawy wyrobów oraz szkolenia sprzedażowe dla handlowców naszych nowych dystrybutorów. 

Wymiernym efektem targów są też pozyskane zamówienia, w tym na nową ukosowarkę ABM50 oraz wózki spawalnicze, a także spotkania z kilkoma nowymi dystrybutorami, z którymi od dłuższego czasu spółka prowadziła rozmowy handlowe.

- Efektem tych spotkań będzie uruchomienie dystrybucji naszych wyrobów na nowych dla nas rynkach, takich jak np. Maroko, gdzie nasze wyroby zostaną oficjalnie zaprezentowane w grudniu na targach w Casablance – dodaje Zbigniew Kopciewski.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Promotech
#wiadomości #targi #wnetrza #promotech

Więcej tematów: