Loft pełen blasku

Podziel się:
Mogłoby się wydawać, że loft pełen blasku to oksymoron, jednak wprost przeciwnie – to jeden z największych obecnie trendów wnętrzarskich. Surowy styl industrialny opływający w srebrne dodatki kusi i zachwyca.

Fot. TechnistoneFot. Technistone
Styl loftowy do tej pory kojarzył się z wnętrzami starych fabryk, przez co w przestrzeniach utrzymanych w tej konwencji dominował surowy wystrój. Jak się jednak okazuje, popularne lofty niejedno mają imię. Ceglana ściana, betonowa posadzka czy metalowe meble świetnie współgrają także z posrebrzanymi dodatkami, dając w konsekwencji modne, ale i pełne blasku przestrzenie, które w świecie urządzania wnętrz określa się mianem Silver Loft.

Fot. TechnistoneFot. Technistone

Tam, gdzie srebrzysta elegancja spotyka się z surowością loftu

Surowy wystrój skąpany w akcentach srebra to odpowiedź na dzisiejsze trendy, wedle których ludzie pragną żyć bezpretensjonalnie, a jednak z klasą. Dzięki wprowadzeniu do wnętrz opartych na konwencji loftowej mieniących się dodatków, można stworzyć bardzo przyjemną i przytulną w odbiorze przestrzeń, która wcale nie traci na swoim modernistycznym, ascetycznym wyrazie. Srebro, podobnie jak styl przemysłowy, jest teraz bardzo na czasie, a przy tym doskonale komponuje się z szarością, dlatego nic dziwnego, że projektanci oraz pasjonaci stylowych wnętrz, tak chętnie wprowadzają ją do przestrzeni utrzymanych w tej konwencji.

We wnętrzach Silver Loft stawia się na nieoczywiste połączenia. Obok lampy, która wygląda jak ze starej fabryki, można w kontraście zawiesić zdobny żyrandol rodem z pałacu, blat z betonu zestawić z szarą zabudową na wysoki połysk albo metalowy blat stolika kawowego ustawić na posrebrzanych nóżkach. Taka oswojona surowość z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zwolennikom awangardowych rozwiązań.
REKLAMA:

Wnętrza Silver Loft w dużej mierze oparte są na szarościach, dlatego to właśnie materiały Technistone w tych wybarwieniach sprawdzą się tutaj najlepiej. W zależności od osobistych preferencji stylistycznych można postawić na produkty linii Noble lub Serenity, które słyną ze swojego podobieństwa do naturalnych kamieni lub linii Starlight, które w swój skład mają wtopione drobinki szkła i zwierciadeł.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Technistone
#czytelnia #w kuchnia #meble #wnetrza #technistone #Meble kuchenne

Więcej tematów: