Jak samemu zrobić album ze wspomnieniami z podróży?

Podziel się:
Dłuższe wakacje albo weekendowe wyjazdy do wyjątkowych miejsc – podróżowanie w każdej formie pozwala na zbieranie doświadczeń i kolekcjonowanie wspomnień. Album wykonany w technice scrapbooking umożliwi powrót do najmilszych chwil z podróży. Tworzenie takiej pamiątki to idealne zajęcie na długie jesienne wieczory!

Co będzie potrzebne:

- notatnik w wybranym rozmiarze,
- dużo zdjęć wydrukowanych lub wykonanych polaroidem,
- materiały z podróży: bilety, mapki, ulotki itp.,
- materiały do dekoracji: papier dekoracyjny i materiały do scrapbookingu: arkusze papieru, folii, tkaniny, sznurek, linka, kolorowe perły, guziki, kamyki, naklejki, konfetti, taśma washi,
- foremki do modelowania lub konwencjonalna foremka silikonowa,
- pieczątki,
- kilka kolorowych pisaków,
- podkładka na biurko,
- urządzenie do klejenia,
- wkłady klejące do urządzenia,
a. klej uniwersalny (bezbarwny),
b. klej kolorowy (żółty, czerwony, zielony, niebieski, czarny),
c. klej brokatowy (czerwony, zielony, niebieski, srebrny, złoty),
- nożyczki,
- linijka.

Fot. BoschFot. BoschFot. BoschFot. Bosch

Mocowanie różnego rodzaju materiałów za pomocą kleju bezbarwnego

Zdjęcia wyglądają najlepiej, jeśli są wkomponowane w odpowiednie tło. Urządzeniem do klejenia Gluey i klejem bezbarwnym możesz przymocować zdjęcia do papieru lub innych materiałów bez widocznych śladów. Tłem dla zdjęcia może być kawałek kartonu lub tkaniny. Wykonanie tła pozwoli ożywić kolejne strony albumu z podróży. Poszczególne elementy można rozmieścić asymetrycznie. Atrakcyjnie wygląda także miks różnych materiałów, nałożonych na siebie warstwami. Tak wykonaną kompozycję można też ozdobić drobnymi perłami lub połyskującymi kamykami, które za pomocą kropli kleju bezbarwnego umieścimy w rogach zdjęcia. Przy tworzeniu albumu pomocne będą również sznurki lub girlandy z proporczykami, które układamy w symboliczną trasę podróży i mocujemy klejem. Klej nadaje się do mocowania różnego rodzaju materiałów naturalnych, takich jak drewno, kamienie, materiały skórzane, ale także folii oraz szkła.

Fot. BoschFot. BoschFot. BoschFot. Bosch

Dekorowanie za pomocą kleju kolorowego

Po wklejeniu zdjęć można ozdobić każdą stronę albumu, dodając ornamenty wykonane klejem w różnych kolorach. Z pomocą Gluey z łatwością podpiszesz ulubione miejsca lub wstawisz datę. Kolorowe lub brokatowe ramki dodatkowo wyeksponują zdjęcia. Elementy ozdobne takie jak serduszka, gwiazdki, kwiatki lub kropki wykonane za pomocą kleju dodadzą uroku poszczególnym kartom albumu. Kreatywność nie zna granic.
REKLAMA:

Dodatkowe elementy dekoracyjne z wykorzystaniem obiektów trójwymiarowych

Przy dekorowaniu albumu przydadzą się także nieduże obiekty trójwymiarowe, wykonane za pomocą urządzenia Gluey. W tym celu należy wypełnić foremki klejem kolorowym lub brokatowym. Pozostawić do wyschnięcia, a następnie wyjąć z foremek i zamocować w albumie za pomocą kleju bezbarwnego. Co jeszcze? Możesz dodać indywidualną pieczęć dla każdej z odwiedzonych miejscowości. Nałóż kolorowy klej na powierzchnię i przyciśnij stempel. Ciekawym pomysłem będzie też wklejenie do albumu niewielkiej koperty lub przezroczystej saszetki, w których umieścimy piasek z ostatniego pobytu na plaży i zamkniemy za pomocą pieczęci. W podobny sposób można zamocować niewielkich rozmiarów karteczki z notatkami z podróży.

Klejenie, formowanie, dekorowanie – urządzenie do klejenia Gluey pomaga utrwalić najpiękniejsze wspomnienia z podróży.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#narzedzie #wnetrza #okna i drzwi #do dekorowanie #do prace_reczne #dodatek #akcesoria #do klejenie #bosch #poradnik #Dekoracje i dodatki we wnętrzu

Więcej tematów: