Nowa generacja blatów kuchennych

Podziel się:
Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa. Trendy aranżacyjne zmieniają się o 180 stopni i teraz synonimem nowoczesności i ekskluzywności jest cienki, wręcz filigranowy blat kompaktowy o grubości 12 mm. Dokładnie taki blat Duropal Compact wraz z dedykowaną kolekcją 12 dekorów i 3 struktur oferuje od sierpnia tego roku firma Pfleiderer.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Nowe trendy co jakiś czas odmieniają nasze domowe przestrzenie. Nowinki technologiczne, oryginalne aranżacje, ewoluujące potrzeby użytkowników – wszystko to sprawia, że estetyka wnętrz też nieustannie się zmienia. Wystarczy przyjrzeć się blatom kuchennym. Jeszcze nie tak dawno w projektach kuchni dominowały blaty o grubości 40 mm. Zdarzały się nawet blaty o grubości 50, 70 czy 100 mm. Dziś obserwujemy zupełnie odwrotne tendencje. Najnowszym trendem w aranżacjach kuchni jest cienki, subtelny blat, który dodaje projektom lekkości.

Jeśli ktoś marzy o nowoczesnej, eleganckiej kuchni, powinien sięgnąć po nasz najnowszy blat roboczy. To wysokiej jakości, laminat kompaktowy, który jest bardzo cienki, a do tego wytrzymały. Produkt ma doskonałe właściwości obróbcze. Z łatwością zamontujemy w nim wpuszczany albo podwieszany zlewozmywak, czy zintegrujemy go z najnowszym sprzętem AGD. – mówi Malwina Rostalska, Business Development Project Manager w firmie Pfleiderer.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Blaty Duropal Compact to odpowiedź firmy Pfleiderer na oczekiwania klientów – tak pod względem jakości, jak i wytrzymałości produktów – jak również na aktualne trendy w projektowaniu wnętrz.

Laminat kompaktowy HPL jest niezwykle wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania i uderzenia. Nie zmieniają go wysokie temperatury i kontakt z gorącą parą. Trwała powierzchnia, którą wyczyścimy na sucho lub na mokro, nie chłonie rozlanych płynów, takich jak kawa, herbata i wino. Do tego oczywiście może mieć kontakt z jedzeniem, ponieważ posiada certyfikat bezpieczeństwa dla kontaktów z żywnością.

Alternatywa dla kamienia naturalnego i konglomeratu

Wyjątkowy design, jakość – wszystko to sprawia, że wysokociśnieniowy laminat kompaktowy HPL jest doskonałą alternatywą dla takich materiałów, jak kamień czy konglomerat. Nie tylko bowiem dorównuje im wytrzymałością i wodoodpornością, ale ma też cechy, dzięki którym jest bardziej funkcjonalny i praktyczniejszy w codziennym użytkowaniu.

Zaletą tego typu blatów jest to, że są dużo lżejsze od blatów kamiennych. Przekłada się to m.in. na łatwiejszy montaż i lepsze właściwości obróbcze. Poza tym blaty kamienne wymagają regularnej impregnacji, która zabezpiecza je przed powstawaniem plam organicznych lub olejowych. Laminat kompaktowy HPL jest odporny na takie zabrudzenia, jak i na działanie rozpuszczalników i środków dezynfekujących. Jego pielęgnacja nie jest czasochłonna ani trudna.
REKLAMA:

W przypadku blatu kompaktowego Pfleiderer można powiedzieć, że minimalnej grubości odpowiada maksymalna jakość. Blaty są niezawodne, a do tego wodoodporne w całym przekroju – także w rdzeniu. Dodatkowo nowoczesna kolekcja wzornicza, sprawia, że produkt idealnie wpasowuje się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz. – dodaje Malwina Rostalska.

12 milimetrów i 12 dekorów

W ofercie Duropal Compact monochromatyczny rdzeń dostępny jest w trzech różnych kolorach: białym, szarym i czarnym. Daje to większą swobodę w projektowaniu. Ponadto tak barwione rdzenie dodają blatom elegancji i pięknie komponują się z wybranymi dekorami.

W kolekcji, stworzonej z myślą o 12 milimetrowych kompaktach, znajduje się ich aż 12. To zbiór nawiązujący do aktualnych trendów dekorowych i najmodniejszych aranżacji. Znajdziemy w nim nowoczesne dekory uni, takie jak: Kreda, Szary Jasny czy Antracyt, i niezwykle autentyczne dekory kamienne – ponadczasowe marmury w różnych odcieniach: jasnym (Marmur Carrara) i ciemnym (Nero Portoro, Oriental Stone Brown) oraz kamienie granitowe czy jeden z najpopularniejszych dekorów Metallic Brown. Znajdziemy tu również modne i ponadczasowe dekory drewnopodobne, doskonale odwzorowujące naturalne, wielobarwne drewno (Dąb Grafit), z jego usłojeniem, sękami i śladami po pile (Ponderosa Pine).

Dopełnieniem kolekcji dekorów są trzy struktury, które wzbogacają powierzchnie o niepowtarzalne wrażenia dotykowe: struktura Solid Granite – imitującą naturalny kamień, struktura Rustic Touch – potęgująca wrażenie autentyczności drewnianych dekorów oraz matowa, elegancka struktura Supermatt, która idealnie komponuje się z dekorami jednobarwnymi oraz imitacjami kamienia.

Wszystkie blaty dostępne są w sprawdzonym formacie 4100 x 1300 x 12 mm.
Funkcjonalne, wytrzymałe, eleganckie, nowoczesne… Nic dziwnego, że inspirują projektantów i podbiją serca użytkowników.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Pfleiderer
#czytelnia #wnetrza #Meble kuchenne

Więcej tematów: