Archicom sfinalizował transakcję sprzedaży biurowca City One

Podziel się:
Grupa Archicom sfinalizowała umowę sprzedaży biurowca City One, pierwszego z dwóch budynków kompleksu City Forum. Właścicielem obiektu został międzynarodowy inwestor instytucjonalny. Wartość transakcji wyniosła 33,8 mln Euro.

Połączenie wiarygodnej, doświadczonej marki Archicom i wysokiej jakości budynku City One zaowocowało stworzeniem atrakcyjnego aktywa inwestycyjnego odpornego na zawirowania rynkowe. Za proces sprzedaży biurowca odpowiadał dedykowany zespół Archicomu we współpracy z międzynarodową firmą doradczą CBRE oraz przy wsparciu kancelarii prawnej Gide Loyrette Nouel. Firma CBRE odpowiadała również za komercjalizację budynku i zarządzanie nim.
Z satysfakcją możemy stwierdzić, że mocne wartości biurowca i naszej marki bronią się niezależnie od sytuacji rynkowej związanej z pandemią. Doskonała lokalizacja, przemyślana koncepcja całego kompleksu i przestrzeni biurowych, nowoczesne rozwiązania oraz prestiżowi najemcy zdecydowały o atrakcyjności inwestycyjnej naszego projektu. Jestem przekonany, że City One zapewni pracownikom optymalne i komfortowe warunki pracy, a nowemu właścicielowi rosnącą w czasie wartość. Biorąc pod uwagę sukces komercjalizacji pierwszego z budynków, jesteśmy przekonani, że zarówno atrakcyjność kompleksu jak i potencjał wrocławskiego rynku przyciągnie kolejnych najemców i inwestorów
– mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom SA odpowiedzialny za segment komercyjny.

City One to nowoczesny biurowiec klasy A z certyfikatem LEED Gold o powierzchni najmu 12.000 mkw. W zlokalizowanym w centrum Wrocławia przy ul. Traugutta 45 budynku swoje siedziby mają renomowani najemcy tacy jak: EPAM, Ten Square Games, Travelplanet, NOTUS Finanse, Connect Lunch Bar oraz Archicom. Szereg udogodnień dla pracowników zgodnych z filozofią work-life balance jest odpowiedzią na aktualne potrzeby pracowników i najemców.
Byliśmy od początku skoncentrowani na kreacji i realizacji kompleksu biurowego City Forum zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonana, że to właśnie holistyczne podejście do projektu zapewniło nam sukces rynkowy i przyciągnęło renomowanego inwestora – mówi Dorota Jarodzka- Śródka, prezes Archicomu, architekt odpowiedzialna za projekt.
REKLAMA:

Certyfikując City One w schemacie LEED Archicom potwierdził efektywność użytkową budynku, oferując najemcom dostęp do ekonomicznych i ekologicznych powierzchni biurowych. Tym samym firma kontynuuje wizję zrównoważonego rozwoju jako nadrzędnej idei w projektowaniu przyjaznych przestrzeni do pracy.

Sprzedaż City One potwierdza, że Archicom jest obecnie jednym z najbardziej znaczących deweloperów w Polsce, który doskonale przygotowuje aktywa na potrzeby wymagających inwestorów instytucjonalnych pod kątem długości i jakości umów najmu jak również jakości dostarczanych budynków. Transakcja pokazuje też niesłabnące zainteresowanie inwestorów Polską i inwestycjami w polskich miastach regionalnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że CBRE mogło wspierać Archicom przy wynajmie, zarządzaniu nieruchomością i przy jej sprzedaży - dodaje Przemysław Łachmaniuk, Dyrektor w dziale Investment Properties firmy CBRE.

Zakończenie realizacji drugiego z budynków kompleksu, czyli City 2 (również o powierzchni 12.000 mkw.) planowane jest w III kw. 2020 r. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami.

Za projekt biurowca City One odpowiada autorskie biuro projektowe SRDK Archicom Studio Śródka, a realizację powierzono Archicom Realizacja Inwestycji.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Archicom
#wiadomości #finanse #wnetrza #biuro

Więcej tematów: