Jak łączyć kilka odcieni szarości we wnętrzu?

Podziel się:
Szarość króluje w wystroju nowoczesnych wnętrz, wprowadzając atmosferę spokoju i elegancji. W salonie, kuchni, przestrzeniach pracowni oraz łazienki. Zachwyca ponadczasową prostotą a także bogactwem możliwości aranżacyjnych, z czego chętnie korzystają projektanci trendsetterskich płytek ceramicznych Engers. Kolekcja Scout pokazuje, jak z finezją łączyć odcienie szarości.

Fot. EngersFot. EngersFot. EngersFot. Engers
Ile odcieni szarego, tylu ich sympatyków. Niektórzy decydują się na wprowadzenie mocnej dominanty kolorystycznej w postaci grafitowej lub popielatej ściany. Inni korzystają z opcji płynnego łączenia różnych odcieni w obrębie tego samego wnętrza, stosując płytki o zróżnicowanej tonacji. Kolekcja Scout marki Engers sprawdzi się w obu przypadkach, spowijając salony kąpielowe mglistą aurą tajemniczości.

Fot. EngersFot. Engers

Tajemnica dobrego stylu

Spójność, umiar i odrobina ekstrawagancji – oto najprostsza, sprawdzona recepta na ponadczasową aranżację wnętrz, którą warto sobie wyobrazić w licznych odcieniach szarości. Kolor ten sprawdzi się zarówno w dużych przestrzeniach salonów kąpielowych, jak i w zacisznych wnętrzach toalet czy garderoby.

Płytki ścienne oraz podłogowe z kolekcji Scout mogą być uniwersalną bazą oraz punktem wyjścia przy tworzeniu całościowej kompozycji. Przy ich wyborze dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale też na fakturę i dekory, które wydobędą z szarości pełną głębię, a także na meble i akcesoria takie jak lustra i srebrzysta armatura. Warto też pamiętać, że zgodnie z zasadami minimalizmu, pomieszczenia, w których zastosowano więcej niż dwa odcienie danej barwy, nie potrzebują już innych kolorów. Mniej znaczy więcej!

Fot. EngersFot. EngersFot. EngersFot. Engers

Gra światła i cienia

Odcienie szarości w ciekawy sposób wydobywają uroki światła oraz potencjał cienia. Jasny sufit i coraz ciemniejszy dół – przez płytki ścienne aż po podłogę – pozwalają uzyskać efekt intrygującej głębi. Podobnie jak wykorzystanie jaśniejszych płytek do zabudowania wnęk oraz oddzielenie górnej i dolnej płaszczyzny ściany ciemniejszym, dekoracyjnym pasem. Wykorzystując naturalne atuty pomieszczenia, takie jak ciekawe oświetlenie, możemy stworzyć szczególną, dopracowaną w każdym detalu przestrzeń.
REKLAMA:

Szarość i inne kolory

Przy zastosowaniu jednego lub dwóch odcieni szarości warto postawić na akcesoria w dodatkowym kolorze – kobalt albo ultramaryna pomogą wydobyć z wnętrza nadmorski, świeży charakter, podczas gdy fuksja lub karmin z powodzeniem ocieplą nawet najchłodniejsze wnętrze.

Trendsetterski design płytek Engers, sprawia, że szare wnętrza nabierają ponadczasowego, oryginalnego charakteru. Niezależnie od tego, ile odcieni znajdzie zastosowanie w projekcie. Warto pamiętać, że Scout to jedna z tych kolekcji, których wybór wyklucza aranżacyjne pomyłki.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Engers
#czytelnia #architektura #plytka #na podloga #wnetrza #na sciany #w wewnatrz_bud #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: