Ceramika budowlana w dzisiejszej dobie to nie tylko materiał konstrukcyjny. Obecnie Klinkier zdobi elewacje oraz wnętrza biur, coraz częściej spotykamy go również w domach i mieszkaniach, którym inwestorzy chcą nadać wyjątkowo oryginalnego charakteru.
Fot. RöbenFot. Röben
Fot. Röben
Niezależnie od mody, zawsze w modzie
Trudno mówić o modzie na ceramikę budowlaną, gdyż od wieków należy ona do najtrwalszych, najatrakcyjniejszych wizualnie i najbardziej ekologicznych materiałów stosowanych w budownictwie. Możemy zatem powiedzieć, że ceramika budowlana nigdy nie podlegała chwilowej modzie. To, co ulega zmianie w to zakres oferty. Szeroki wachlarz formatów, kolorów oraz struktur poszczególnych cegieł i płytek klinkierowych daje ogromne możliwości w zakresie wykończenia elewacji oraz aranżacji wnętrz nie tylko biurowych, ale również mieszkalnych. W ofercie marki Röben znajdziemy kilkadziesiąt rodzajów cegieł i płytek klinkierowych. Poza klasycznymi czerwieniami możemy wybrać szarości, burgundy, brązy a nawet antracyty. W dodatku cegła lub płytka może być gładka, cieniowana, ryflowana, glazurowana, licowa lub ręcznie formowana. W dobie powszechnej świadomości ekologicznej, inwestorzy coraz bardziej doceniają, że spektakularny efekt uzyskany przy pomocy klinkieru idzie w parze z troską o środowisko. Ceramika jest bowiem naturalnym materiałem, a proces produkcyjny cegieł i płytek klinkierowych, np. firmy Röben, wpisuje się w ideę „zero waste”, gdyż nie generuje zbędnych odpadów.Fot. Röben
Klinkier we wnętrzu - efektowne i zdrowe rozwiązanie na lata
Cegła lub płytka klinkierowa jest wyjątkowo trwałym i bardzo efektownym rozwiązaniem, dzięki któremu przestrzeń zyskuje wyjątkowy charakter. Nie bez znaczenia jest również fakt, że decydując się na tego typu rozwiązanie, możemy ze spokojem zapomnieć o konieczności częstego odświeżania ścian, dlatego klienci coraz częściej decydują się na ułożenie klinkieru w kuchni, salonie, a nawet pokoju dziecka. Jeżeli jesteśmy w trakcie remontu lub chcemy pokryć tylko część ściany, doskonałym rozwiązaniem będzie klinkier w formie płytki. Jest ona znacznie cieńsza od cegły, przez co ułożona na ścianie zabiera mniej powierzchni w danym pomieszczeniu, przy uzyskaniu tego samego efektu. Klinkierowa ściana, zarówno w przypadku elewacji, jak i wykończeń we wnętrzu budynku, może mieć różny charakter. Wszystko zależy od koloru, faktury, formatu oraz sposobu ułożenia cegieł czy płytek. Do tego dochodzi rodzaj wiązania i kolor fugi, co daje jeszcze większe możliwości aranżacji danej powierzchni.REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben