GEHOLIT+WIEMER wzmacnia grupę kapitałową KABE Swiss

Podziel się:
Od stycznia 2021, firma GEHOLIT+WIEMER Lack- und Kunststoff-Chemie GmbH należy już do szwajcarskiej grupy kapitałowej KABE Swiss. Rodzina Bubenhofer przejęła - w ramach planu sukcesji - udziały średniej wielkości niemieckiego producenta materiałów powłokowych. Przedsiębiorstwo to stanowiło do tej pory również własność rodzinną i będzie funkcjonowało w swoich dotychczasowych lokalizacjach, zarówno w Niemczech, jak i za granicą, jako samodzielna spółka pod szyldem szwajcarskiej grupy kapitałowej.

Dla spółki GEHOLIT+WIEMER konsolidacja obu rodzinnych przedsiębiorstw stanowi dalszy punkt rozwoju ukierunkowanego na przyszłość: „Wspólnie gromadzimy ponad dwa wieki doświadczenia, know-how oraz innowacji w dziedzinie farb i lakierów. Historia dotychczasowej współpracy podkreśla zgodność wyznawanych przez oba przedsiębiorstwa wartości. Idealna przesłanka dla aliansu“, mówi Christian Wiemer, dotychczasowy właściciel i prezes spółki. Będzie on kierował przedsiębiorstwem do końca 2021 roku pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego.
Z  lewej do prawej: Andreas, Christoph i Stephanie Bubenhofer | Christian Wiemer. Fot. KabeZ lewej do prawej: Andreas, Christoph i Stephanie Bubenhofer | Christian Wiemer. Fot. Kabe
Przejęcie firmy było poprzedzone wieloletnią partnerską współpracą. Od1988 roku GEHOLIT+WIEMER oraz KARL BUBENHOFER AG, znany pod marką KABE FARBEN, prowadzą wspólną dystrybucję farb proszkowych w Niemczech. Dr Stephanie Bubenhofer, która wraz ze swoimi braćmi Andreasem i Christophem Bubenhofer, we troje kierują spółką KARL BUBENHOFER AG, wskazuje na korzyści wynikające z fuzji: „Znamy się od dawna. Współpraca była zawsze konstruktywna i przyjacielska. Produkty KABE i portfolio spółki GEHOLIT+WIEMER perfekcyjnie się uzupełniają. To nas wzmocni jako grupę i sprawi, że nasza oferta rynkowa będzie jeszcze bardziej konkurencyjna.“
REKLAMA:

O grupie KABE Swiss i spółce GEHOLIT+WIEMER
Grupa KABE Swiss obejmuje firmy należące do rodziny Bubenhofer i jest zarządzana przez czwarte pokolenie rodziny - rodzeństwo Bubenhofer. Działające na międzynarodowym rynku przedsiębiorstwa wytwarzają, w zakładach produkcyjnych w Europie, farby budowlane, tynki, systemy dociepleniowe, lakiery przemysłowe oraz farby proszkowe. GEHOLIT+WIEMER jest specjalistą w dziedzinie ochrony antykorozyjnej oraz lakierów przemysłowych. W sumie na codzienny sukces grupy KABE Swiss pracuje dzisiaj 900 pracowników.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: KABE
#wiadomości #wnetrza #kabe

Więcej tematów: