DOBRE PRAKTYKI GRUPY TUBĄDZIN W RAPORCIE „ODPOWIEDZIALNY BIZNES W POLSCE”

Podziel się:
Działania Grupy Tubądzin znalazły się w 19. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”. Firma została uwzględniona w obszarze CSR, w zakresie aktywności na rzecz kontrolowania zużycia wody oraz w związku z zaangażowaniem w walce z pandemią.

Fot. TubądzinFot. Tubądzin
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Zawiera ona przegląd aktywności firm w zakresie działań CSR, a także podsumowuje najistotniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Tegoroczna edycja Raportu uwzględnia rekordową liczbę praktyk – 1958, które zostały zgłoszone przez 225 firm. To aż o 262 działania więcej niż w poprzednim roku.

Pandemia nie tylko nie zatrzymała aktywności odpowiedzialnego biznesu, ale wzmocniła to zaangażowanie. Obserwowaliśmy wiele pozytywnych inicjatyw, które sprawiają, że rola firm w walce z pandemią jest niepodważalna. Prezentuje je Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”, który już dziś dokumentuje wszechstronny przekrój aktywności biznesu w imię solidarności i empatii w bezprecedensowej sytuacji. Także działania wewnętrzne i zewnętrzne obejmujące transformację organizacji, zmiany strategii, priorytetów, tworzenia miejsc pracy, w których nagle zabrakło relacji bezpośrednich. 2020 rok był sprawdzianem szybkości dostosowania się do nowych, nadzwyczajnych warunków w sytuacji ogromnej niepewności. Mimo nowych wyzwań, zrównoważony rozwój pozostał na agendzie biznesu. O czym nie tylko zapewniają same firmy, ale co też potwierdzają ich liczne, wszechstronne praktyki, w tym 19 proc. wzrost praktyk w obszarze „środowiska” - mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 19. edycja raportu to kolejna rekordowa publikacja pod wieloma względami.

Mirosław Jędrzejczyk, prezes Zarządu Grupy Tubądzin. Fot. TubądzinMirosław Jędrzejczyk, prezes Zarządu Grupy Tubądzin. Fot. Tubądzin
Chciałam serdecznie podziękować autorkom i autorom artykułów eksperckich, zamieszczonych w raporcie. Dziękuję firmom, które zgłaszają dobre praktyki do naszej dorocznej publikacji i dzięki którym tak obszerne zestawienie FOB może przygotować. Zapraszam do lektury raportu! - dodaje prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Grupa Tubądzin została zakwalifikowana w dwóch obszarach dotyczących zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu: w kategorii Środowisko – w zakresie działań na rzecz kontrolowania zużycia wody oraz w obszarze Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej – w związku z podjętymi aktywnościami w walce z pandemią i wsparciem szpitali oraz placówek w województwie łódzkim, lubuskim i zachodniopomorskim.

Fot. TubądzinFot. TubądzinRok 2020 był dla nas czasem pełnym nowych wyzwań, zarówno jeśli chodzi o realizację projektów rozwojowych firmy, jak i w kontekście odpowiedzialności społecznej oraz kształtowania postaw zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Grupa Tubądzin, jako największy pracodawca w regionie, regularnie angażuje się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Miniony rok przyczynił się w oczywisty sposób do zintensyfikowania tych aktywności i podjęcia szeregu działań pomocowych w tej trudnej dla wszystkich sytuacji pandemicznej. Bardzo istotnym obszarem działalności firmy Tubądzin są także inwestycje w najnowsze technologie i rozwiązania proekologiczne. Mając na uwadze względy środowiskowe, dążymy do nieustannej poprawy jakości procesów produkcyjnych w tym zakresie – mówi Mirosław Jędrzejczyk, prezes Zarządu Grupy Tubądzin.

Grupa Tubądzin przykłada dużą wagę do dbałości o środowisko naturalne. Produkcja płytek ceramicznych marki Tubądzin odbywa się w oparciu o zrównoważoną gospodarkę wodną. Obieg zamknięty wody oraz własne oczyszczalnie w fabryce CTIII w Sieradzu pozwalają na kontrolowanie zużycia wody. Pod koniec 2019 r. firma wybudowała ekologiczną oczyszczalnię wody, a 2020 był pierwszym pełnym rokiem działania firmy z całkowitym wykorzystaniem możliwości oczyszczalni.
REKLAMA:

Ubiegły rok był także intensywnym czasem, jeśli chodzi o zaangażowanie Ceramiki Tubądzin w walkę z wirusem SARS-CoV-2. Grupa Tubądzin oraz Fundacja Tubądzin od początku trwania pandemii aktywnie uczestniczyły w akcjach pomocowych, wspierając placówki w województwie łódzkim, lubuskim i zachodniopomorskim, w kwestii zaopatrzenia ich personelu w niezbędne do pracy sprzęty i materiały sanitarne: maseczki, przyłbice oraz 2 respiratory reanimacyjno-transportowe, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem. Materiały te wspomogły codzienną pracę personelu medycznego w szpitalach, strażaków podczas akcji ratunkowych, służb sanitarnych, mundurowych oraz opiekunów w Domu Pomocy Społecznej w województwie łódzkim.

Ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odbyło się 15 kwietnia br. w formule online. Publikacja dostępna jest na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Tubądzin
#wiadomości #wnetrza #raport #tubadzin

Więcej tematów: