Projekt i wykończenie mieszkania nie muszą być drogą przez mękę

Podziel się:
Galopujące ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych, brak części materiałów, rosnące koszty pracy i niedobór wykwalifikowanych ekip. Przed takimi wyzwaniami stoi dzisiaj cały rynek, a najmocniej odczuwają to klienci deweloperów, którzy zaplanowali wykończenie odebranych mieszkań we własnym zakresie. Jest jednak sposób na uniknięcie tych niedogodności.

Fot. Galerie VenisFot. Galerie Venis
Coraz więcej deweloperów wraz ze sprzedażą mieszkań oferuje pakiety wykończeniowe. Są one zróżnicowane pod względem doboru materiałów i zakresu usług, ale mają jedną wspólną cechę – zapewniają spokój. Korzystając z kompleksowej oferty klienci zyskują czas, pieniądze i gwarancję wykonanych prac, a co najważniejsze spokojną głowę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Najnowsze dane pokazują, że lokatorzy doceniają tę usługę, liczba sprzedanych pakietów, które Echo Investment oferuje wspólnie z Galerie Venis, wzrosła w ciągu roku o ponad 200 procent.

Fot. Galerie VenisFot. Galerie Venis

Wyjątkowy 2021 rok

Rok 2021 zostanie na długo w pamięci tych, którzy właśnie teraz odebrali swoje wymarzone mieszkanie i chcą je wykończyć lub zaplanowali generalny remont i zdecydowali, że temu wyzwaniu podołają samodzielnie. Okazało się, że wiąże się to z wysokimi kosztami i szeregiem wyrzeczeń oraz kompromisów. Pandemia i jej skutki w ogromnym stopniu wpłynęły na sytuację na rynku materiałów i usług wykończeniowych. Po pierwsze, po przerwaniu łańcuchów dostaw, pojawiły się kłopoty z dostępnością niektórych komponentów. W efekcie sytuacja wpłynęła na tempo powstawania produktów końcowych i pojawiły się kłopoty z dostępnością niektórych urządzeń. Podobnie wygląda w tym roku sytuacja z niektórymi materiałami. Okazuje się bowiem, że zamówienie drewnianego blatu lub drzwi w wymarzonym kolorze będzie możliwe, ale z dostawą za 6 miesięcy.

Fot. Galerie VenisFot. Galerie Venis

Co z transportem i ekipami do pracy?

Wyprodukowany lub pozyskany sprzęt trzeba jeszcze przetransportować do Polski. Tymczasem po ponownym uruchomieniu zagranicznych fabryk po pandemii, pojawiły się kłopoty z wydajnością transportu. Zaczęło brakować wolnych kontenerów do przewozu, zdarzały się sytuacje, że towar przewoził ten, kto za transport zadeklarował wyższą opłatę. Na to nałożyły się jeszcze rosnące ceny usług. Inflacja rośnie, presja na podnoszenie wynagrodzeń jest coraz silniejsza. W efekcie za pracę ekip wykończeniowych trzeba płacić coraz więcej, o ile uda się znaleźć wykwalifikowanych fachowców, na których można polegać. W niektórych przypadkach ceny usług, np. za położenie podłogi wzrosły blisko dwukrotnie w ciągu kilku miesięcy.

Fot. Galerie VenisFot. Galerie Venis

Jak poradzić sobie z wyzwaniami przy wykończeniu wnętrz?

Jeśli dopiero szukamy nowego mieszkania, warto wybrać takiego dewelopera, który ma w swojej ofercie pakiety wykończeniowe. Zwykle są to 3 lub więcej zróżnicowanych pakietów, w ramach których klient może wybierać spośród proponowanych materiałów i urządzeń, jak oświetlenie, może zdecydować się też na projekt i wykonanie zabudowy kuchennej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, lokator zyskuje profesjonalną opiekę projektanta, który pomoże zaaranżować wnętrza, doradzi przy wyborze materiałów wykończeniowych i skoordynuje cały proces prowadzenia prac.

- Echo Investment bacznie obserwuje trendy na rynku i nieustannie analizuje wymagania klientów. Obecnie widzimy dynamiczny wzrost zainteresowania ofertą pakietów wykończeniowych wprowadzonych już jakiś czas temu. Bazujemy na współpracy z wiarygodnym partnerem jakim są Galerie Venis, dzięki czemu nasi klienci otrzymują kompleksową usługę na najwyższym poziomie – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Największą zaletą tego rozwiązania jest tzw. „spokojna głowa”. Klient nie musi co chwilę odwiedzać sklepów, uzupełniać materiałów, tym wszystkim w jego imieniu zajmuje się dedykowany specjalista. Ważnym argumentem, przy tak szybko zmieniających się cenach materiałów jest gwarancja ceny po podpisaniu umowy. Od tego momentu to wykonawca – w tym wypadku Galerie Venis – bierze na siebie ewentualne zmiany cen. Klient zyskuje także gwarancję jakości i rękojmię, może więc w spokoju zająć się wybieraniem dodatków, które upiększą jego nowe mieszkanie.
REKLAMA:

Co wybierają klienci?

Zainteresowanie kompleksową usługą zaprojektowania i wyposażenia mieszkań rośnie bardzo dynamicznie. W ciągu dwóch ostatnich lat, obroty Galerie Venis wzrosły dwukrotnie.

- Sprzedaż naszych pakietów tylko w Echo Investment wzrosła w ciągu trzech kwartałów 2021 o ponad 200 procent wobec poprzedniego roku. Klienci doceniają fakt, że powierzając proces wykończenia mieszkania specjalistom, znacznie oszczędzają swój czas i pieniądze. Jesteśmy w stanie przygotować odpowiednią ofertę dla każdego z deweloperów, który doceni wartość pakietów wykończeniowych dla swoich klientów. Nasze blisko 30-letnie doświadczenie na polskim rynku pozwala nam właściwie odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby w tym obszarze – mówi Anna Czub, Dyrektor Generalna Galerie Venis.

Takie rozwiązanie pozwala klientom uniknąć wielokrotnego odwiedzania sklepów budowlanych i codziennego doglądania postępów prac w mieszkaniu. Skraca również do minimum czas od odbioru lokalu, do wprowadzenia się. Może więc okazać się, że klienci, którzy zdecydują się poprowadzić cały ten proces samodzielnie, ostatecznie zapłacą więcej, bo będą musieli iść na daleko idące kompromisy w zakresie jakości produktu, terminu bądź wyższej ceny.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Galerie Venis
#czytelnia #architektura #wewnatrz_bud #wnetrza #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: