MILWAUKEE® wspiera najlepszych i rozpoczyna kolejny rok współpracy z Jakubem Przygońskim

Podziel się:
Już 2 stycznia wystartuje 44. edycja Rajdu Dakar uznawanego za najtrudniejszy, terenowy rajd na świecie. Do swojego już trzynastego startu w tej imprezie przygotowuje się Jakub Przygoński, który podczas zmagań wspierany będzie przez partnera technicznego jego teamu – firmę MILWAUKEE®, która zapewni niezawodne narzędzia.

Najbliższa edycja rajdu jest zapowiadana jako najbardziej piaszczysta w całej historii rajdu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 8 tysięcy kilometrów, a trasa wiedzie m.in. przez pustynne bezdroża Arabii Saudyjskiej. Jest to jeden z najbardziej suchych i gorących regionów świata. Początek rywalizacji zaplanowano na 2 stycznia w mieście Ha’il, a impreza będzie miała swój finał 14 stycznia w Dżuddzie.

Fot. MILWAUKEE®Fot. MILWAUKEE®
„Już za chwilę zaczynam rywalizację w Rajdzie Dakar, zmaganiach, które są ekstremalnie trudne pod względem terenowym, ale też mechanicznym. Moi mechanicy pracują na najwyższych obrotach przez dwa tygodnie, do tego muszą wytrzymać wszystkie trudności i nie popełnić żadnego błędu. W takich warunkach mamy jednak pewność, że możemy polegać na niezawodnych i wydajnych narzędziach, a nasze auto będzie gotowe do startów na 100%. Dodatkową trudnością na tegorocznym Dakarze będzie to, że zaczynamy bardzo szybko od etapu maratońskiego, który polega na tym, że dojeżdżając na biwak nie mamy serwisu tylko to my zawodnicy musimy przygotować samochód do następnego odcinka” - wyjaśnia Jakub Przygoński.

Polski kierowca wraz z Timo Gottschalkiem oraz swoim zespołem są już po testach ustawień i startach w rajdach m.in. w Maroku i Emiratach, które były przygotowaniem do Dakaru. W tym roku Jakub Przygoński po raz kolejny będzie miał okazję, aby wykorzystać swoje wieloletnie rajdowe doświadczenie. Na Dakarze zadebiutował w 2009 roku, wtedy startował w kategorii motocykli. Później przesiadł się do samochodu rajdowego, do tej pory jego najlepszym wynikiem jest czwarte miejsce w tym kultowym rajdzie.

Fot. MILWAUKEE®Fot. MILWAUKEE®Fot. MILWAUKEE®Fot. MILWAUKEE®
Miniony sezon, podczas którego Jakuba Przygońskiego technicznie wspierało MILWAUKEE®, był bardzo udany także jeśli chodzi o drugą dyscyplinę, w której zawodnik startuje, czyli drifting. Kuba w 2021 roku po raz piąty i trzeci raz z rzędu, zdobył tytuł Mistrza Polski w tej dyscyplinie. Podczas startów Toyotą GT86 w sześciu rundach Driftingowych Mistrzostw Polski mechanicy i cały team korzystali z elektronarzędzi firmy MILWAUKEE®.

„MILWAUKEE® jest marką, która już od prawie 100 lat dostarcza specjalistom na całym świecie wydajne, trwałe i niezawodne narzędzia. Nasze doświadczenie i zaawansowana technologia zapewniają, że dostarczamy produkty, które sprawdzą się w każdych warunkach. Z dumą wspieramy najlepszych zawodników polskiego motorsportu, którzy wykorzystują możliwości naszych narzędzi podczas najbardziej wymagających zawodów – takich jak Rajd Dakar, Driftingowe Mistrzostwa Polski czy Mistrzostwa Europy i Polski w Enduro” - mówi Janusz Mitko, CEE Regional Marketing Manager w MILWAUKEE®.
REKLAMA:

Wśród zawodników wspieranych przez MILWAUKEE® oprócz wspomnianego Jakuba Przygońskiego jest też wielokrotny mistrz Polski i Europy Enduro - Łukasz „QURAK” Kurowski, który także korzysta z technicznego wsparcia marki.

MILWAUKEE® będzie mocno kibicować Kubie podczas zmagań podczas kolejnej edycji Rajdu Dakar. Trzymamy kciuki! https://youtu.be/iMeeIcoFHv
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MILWAUKEE®
#wiadomości #sponsoring #milwaukee #narzedzie #maszyny

Więcej tematów: