Zdmuchnij jesienne liście z ogrodu

Podziel się:
Jesienna aura w naszych ogrodach zapowiada nachodzące zimowe miesiące. Liście, które pokrywają nasze trawniki nie tylko psują estetykę ogrodu, ale stanowią zagrożenie, gdyż na mokrych liściach bardzo łatwo się poślizgnąć. Dodatkowo mokre liście na trawniku mogą powodować gnicie ździebeł trawy, dlatego warto się ich pozbyć jak najszybciej. Jeżeli żmudna praca z grabiami nie należy do Twoich ulubionych czynności warto skorzystać z dmuchawo-odkurzacza do liści.

Fot. AL-KOFot. AL-KOFot. AL-KOFot. AL-KO

Odkurz swój trawnik

Jeżeli chcemy pozbyć się z naszej ogrodu liści szybko i skutecznie warto skorzystać z niezawodnych i wydajnych maszyn, które zrobią to praktycznie za nas. Dmuchawo-odkurzacz AL-KO LBV 4090 ENERGY FLEX to cicha akumulatorowa maszyna, która nie tylko pozwoli pozbyć się problemu liści, ale dodatkowo nie przenosi ich z miejsca na miejsce, a zamiast tego działa jak odkurzacz i zasysa je do worka, który możemy wygodnie opróżnić np. do kompostownika. Niezwykle mocna dmuchawa AL-KO pracuje z prędkością powietrza do 250 km/h i waży bez akumulatora zaledwie 4,5 kg. Dla zwiększenia komfortu pracy dmuchawą została ona wyposażona wygodny pasek na ramię i kółka. To idealny sprzęt do przydomowych ogrodów.

Fot. AL-KOFot. AL-KO

Do zadań specjalnych

Do większych terenów warto wyposażyć się w maszynę spalinową, która nie tylko zdmuchnie zalegające liście i mniejsze odpady, ale także będzie mogła odkurzyć zalegający materiał i zredukować jego objętość, aby wygodniej transportować go w worku na liście i odpady. Do takiego zadania idealnie sprawdzi się spalinowy odkurzacz-dmuchawa 442 Solo by AL-KO. Prędkość strumienia wiatru tej maszyny to 260 km/h, a wbudowany reduktor objętości liści potrafi zmniejszyć objętość materiału, aż 10-krotnie. Worek dołączony do dmuchawy posiada 55 litrów pojemności.
REKLAMA:

- Dmuchawy spalinowe to maszyny, które sprawdzą się w dużych ogrodach, na działkach, czy dużych posesjach. Funkcja odkurzacza do liści w łatwy i wygodny sposób pozwoli wysprzątać i uporządkować zaniedbany ogród. Dmuchawa umożliwi zebranie nieczystości takich jak papierki i jesienne liście w jedno miejsce, aby następnie zapakować je do worka. Funkcja odkurzacza sprawdzi się także przy usuwaniu piasku z tarasów, ścieżek i podjazdów. Dzięki zasilaniu spalinowemu maszyna ta jest bardzo mobilna i można zabrać ją praktycznie wszędzie – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: AL-KO
#czytelnia #narzedzie #ogrody #w ogrod #Narzędzia, maszyny ogrodowe

Więcej tematów: