Rusztowania aluminiowe – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Podziel się:

Rusztowania to rozwiązanie coraz częściej spotykane nie tylko na placach budowy. Stabilna konstrukcja ułatwia pracę na wysokości i pozwala na bezpieczne wykonywanie długotrwałych prac, dlatego aluminiowe rusztowania jezdne wykorzystuje się również podczas remontów, jak i konserwacyjnych pac wokół domu. Jakie z oferty rusztowań aluminiowych wybrać, by w pełni korzystać z jego możliwości i jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas prac na różnej wysokości? Podpowiadamy, które rusztowania przykuły uwagę profesjonalistów. 

Rusztowania aluminiowe

Aluminiowe rusztowania jezdne – co to za rozwiązanie?

Duże zapotrzebowanie na niezawodne i jednocześnie mobilne konstrukcje do pracy na wysokości zaowocowały stworzeniem profesjonalnych rusztowań jezdnych. W przeciwieństwie do klasycznych rusztowań budowlanych czy fasadowych, rusztowania aluminiowe jezdne są nie tylko proste w montażu, ale również umożliwiają szybką i bezproblemową zmianę położenia bez konieczności demontażu konstrukcji. Jednocześnie bez obaw można z nich korzystać podczas prac na większej wysokości, ponieważ zostały wyposażone w szereg zabezpieczeń. Wysokiej jakości aluminium jest odporne na korozyjne działanie czynników atmosferycznych oraz stosunkowo lekkie, dlatego rusztowania jezdne polecane są wszystkim specjalistom poszukującym mobilności. Nie tylko w niczym nie ustępują standardowym rusztowaniom budowlanym, ale w wielu przypadkach przewyższają je pod względem funkcjonalności!

Rusztowanie jezdne
 
Dlaczego warto zainwestować w rusztowania aluminiowe jezdne?

Nowoczesne rusztowania aluminiowe to coś więcej niż tylko sam stelaż z podestem – to specjalnie zaprojektowane konstrukcje, w których bezpieczeństwo użytkownika stawia się na pierwszym miejscu. Ze względu na aktualizację normy PN-EN 1004 dotyczącą rusztowań jezdnych, obecnie wszystkie modele przeznaczone na użytek profesjonalny muszą mieć taką konstrukcję, by montaż oraz demontaż mogły odbywać się bez konieczności wykorzystania środków ochrony indywidulanej. W przypadku nowej oferty rusztowań KRAUSE, zostały one wyposażone w tzw. poręcz wyprzedzającą GuardMatic, za pomocą której poręcze i stężenia montowane są z pomostu poniżej. Dzięki temu, wchodząc na wyższy poziom jesteśmy automatycznie chronieni przed upadkiem z wysokości. Najlepsze rusztowania aluminiowe są dodatkowo wyposażone w specjalnie zaprojektowane rolki jezdne z hamulcem, dzięki którym rusztowanie może być przestawione bez konieczności demontażu i ponownego montażu. Duży wybór rozwiązań umożliwia znalezienie modelu, który umożliwi pracę na każdej wysokości roboczej. Wiele zależy także od rodzaju świadczonych usług: pod uwagę warto wziąć nie tylko wysokość rusztowania, ale również jego nośność oraz mobilność. 

Rusztowanie z poręczami GuardMatic
 
Rusztowania aluminiowe o dużej wysokości roboczej – stabilne i niezawodne

Do prac na dużej wysokości roboczej doskonale sprawdzą się rusztowania STABILO oferujące wysoki komfort robót, szybki i prosty montaż oraz szereg funkcjonalnych rozwiązań. Choć przeznaczone do prac na dużej wysokości i dedykowane dla profesjonalistów, dzięki wykorzystaniu lekkiego aluminium i stabilnym rolkom rusztowania jezdne są mobilne i znajdą zastosowanie w wielu dziedzinach. Wspomniany system poręczy GuardMatic umożliwia zainstalowanie kompletu poręczy jeszcze przed wejściem na pomost, co w pełni zabezpiecza użytkowania przed upadkiem. Warto zwrócić uwagę na to, że montaż nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi, co jest dużym ułatwieniem w przypadku częstego montażu i demontażu rusztowań. Rolki jezdne wyposażone zostały w regulację wysokości, co pozwala na użytkowanie rusztowania na nierównym podłożu. Jeśli dodamy do tego dużą powierzchnię pracy i bezproblemowy transport, rusztowania aluminiowe z serii STABILO okazują się najlepszym rozwiązaniem dla ekip pracujących na dużej wysokości roboczej podczas różnych zleceń.

Jezdne rusztowanie z serii STABILO o dużej wysokości roboczej


Składane rusztowanie jezdne – mobilność nie wyklucza bezpieczeństwa

Rusztowania aluminiowe to świetne wsparcie nie tylko podczas prac na dużej wysokości roboczej, ale również długotrwałych zadań, w czasie których korzystanie z drabiny może być przede wszystkim niewygodne, a często wręcz niebezpieczne. Z myślą o specjalistach szukających właśnie takiego sprzętu powstały składane rusztowania jezdne MONTO. To lekkie, przejezdne rusztowania o maksymalnej wysokości roboczej 2,90 m, idealne do prac prowadzonych wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz. Modułowe rusztowanie po wstępnym złożeniu może być szybko i bezproblemowo montowane bez konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi, a po złożeniu – ergonomicznie transportowane. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prace przebiegają na duże przestrzeni roboczej i konieczna jest częsta zmiana położenia rusztowania. Trwała rama aluminiowa z antypoślizgowymi szczeblami oraz rolki jezdne z niezawodnym hamulcem to gwarancja bezpieczeństwa podczas pracy z wykorzystaniem rusztowania. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku każdej ekipy pracującej na wysokości!

***

Nowoczesne rusztowania aluminiowe to sprzęt dla profesjonalistów z każdej branży, wykonujących roboty na wysokości. Warto zainwestować w jakość oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo – to nie tylko mniejsze ryzyko wypadku, ale również większa efektywność podczas pracy.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #narzędzia #krause #Narzędzia ręczne #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe #materiał partnera

Więcej tematów: