<

Co zrobić z „górką” w ogrodzie? Ogród tarasowy

Pagórkowaty teren w otoczeniu domu najlepiej zniwelować. Co jednak zrobić, gdy jest to nieopłacalne lub niemożliwe, bo nierówności są zbyt duże? Czy można wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu do stworzenia nietuzinkowej aranżacji? Okazuje się, że tak!

Więcej...

Jaki materiał wybrać na ogrodzenie domu?

Eleganckie, estetyczne, modne i trwałe – takie powinno być ogrodzenie każdej posesji. Wszystkie te cechy łączą w sobie ogrodzenia wykonane z pustaków betonowych. Dlaczego warto na nie postawić?

Więcej...

6 pomysłów na nawierzchnię w ogrodzie

Nieważne, czy projektujemy ogród od początku, czy myślimy, co w nim zmienić w nadchodzącym sezonie. Początek roku to najlepszy moment na to, żeby zastanowić się nad tym, jaką nawierzchnię wybrać. Przyjrzyjmy się najciekawszym trendom!

Więcej...

Za nami II edycja Akademii Wykonawcy Polbruk SA - ACO - Grupa PSB

7 lutego 2024 r. w fabryce ACO POLSKA w ramach „Akademii Wykonawcy” odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu aranżacji nawierzchni z kostki brukowej i płyt betonowych wraz z systemami odwodnień. Spotkanie odbyło się pod patronatem firm: Polbruk SA, ACO Polska oraz Grupa PSB.

Więcej...

Obrzeża – warto czy nie?

Umieszcza się je zwykle na krawędzi, występują w różnych kolorach oraz rozmiarach i są bardzo potrzebne. Obrzeża, bo o nich mowa, pełnią wiele funkcji. Pokazujemy, dlaczego są takie ważne i które z nich wybrać, aby chodnik, taras, podjazd czy deptak prezentował się efektownie.

Więcej...

Czy można układać nawierzchnię zimą?

Ujemne temperatury powietrza, a później okresy ocieplenia i śnieg na przemian z deszczem. Niestabilne warunki atmosferyczne panujące tegorocznej zimy płatają figle wszystkim – nie tylko drogowcom, ale i budowlańcom. Czy w takim okresie warto brać się za układanie nawierzchni?

Więcej...

Znamy już najmodniejsze kolory nawierzchni!

Nerino, stalowy, latte, sahara oraz cortado to najmodniejsze kolory kostek i płyt betonowych w 2023 roku. Skąd bierze się popularność tych kolorów i do jakich aranżacji najbardziej pasują? Podpowiadamy też, co zrobić żeby po ułożeniu nawierzchni nie pojawiły się różnice kolorystyczne....

Więcej...

Nawierzchnie wokół domu. Gra wzorem i kolorem

Czasy, gdy kostki i płyty były dostępne tylko w kolorze betonowej szarości, już dawno odeszły w przeszłość. Dziś paleta barw elementów betonowych jest imponująco szeroka, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do niemal każdej aranżacji. Podpowiadamy, jak zestawiać ze sobą kolory,...

Więcej...

Poza schematem, czyli kreatywne zastosowania w aranżacji przestrzeni

Betonowe obrzeża, murki, palisady i donice stworzono do określonych zastosowań w aranżacji posesji. Czasem jednak warto wyjść poza schemat i przy odrobinie kreatywności zbudować z nich całkowicie nowe elementy małej architektury. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Więcej...

8 sprawdzonych pomysłów na podjazd!

Nowoczesny, z dużych lub ekologicznych płyt, a może bardziej tradycyjny, z drobnych kostek czy też z odrobiną egzotyki – podjazd przed domem można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Podpowiadamy, co zrobić, aby był funkcjonalny i prezentował się nadzwyczaj efektownie.

Więcej...
Loading...