newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 6 maja 2021
02.01.2018r...

Trendy 2018 w aranżacji wnętrz

Każdego roku na topie są nowe motywy przewodnie w aranżacji wnętrz. W nadchodzącym 2018 roku pojawi się kilka nowości. Poza tym, niektóre już dobrze znane elementy nadal będą modne.
Fot. Digitaldruk
Fot. Digitaldruk

Barwy wnętrz

Trendem w koloryzacji wnętrz będą trzy palety: Affinity, Connectivity i Sincerity. Pierwsza z nich bazuje na błękicie, fuksji i odcieniach brązu. Twórcy palety tłumaczą, że jest to odzwierciedlenie poczucia wspólnoty i dzielenia się. Connectivity to paleta inspirowana nowymi technologiami. Głównymi kolorami są: intensywny pomarańcz, żółty, błękitny i zielony. Takie wyraziste barwy idealnie komponują się z bardziej stonowanymi beżami lub szarościami. Ostatnia paleta – Sincerity nawiązuje do skandynawskiego minimalizmu i prostoty. Dominują w niej barwy zieleni i lekkiego różu. Podstawą łączenia barw jest harmonia i przenikanie kolorów. Kluczową zasadą jest odejście od ostrych połączeń barw, na rzecz stonowanych brązów, które łagodnie mieszają się z kolejnymi barwami.

Triumf metalu i roślin

Trendem w 2018 roku będzie wszechobecny metal i wielość roślin. Pożądanymi akcentami w aranżacji wnętrz będą barwy o metalicznym połysku, akcesoria i ozdoby z metalu, a nawet meble z tego materiału. Nadal rozwijać się będzie obecny już trend urban jungle, w którym chodzi o dekorację pomieszczenia roślinami w różnym wydaniu: wiszącymi ogrodami z żywych kompozycji czy motywami roślinnymi na ścianach. Obraz do salonu będzie doskonałym pomysłem na zaakcentowanie obowiązujących trendów. Można wybrać produkt w formie fototapety, naklejki, obrazu na płótnie, plakatu, albo autorskiego zdjęcia.
--
REKLAMA:
--

Nieśmiertelne: czerń i biel

Niezależnie od zmieniających się tendencji, nadal modne będzie połączenie czerni i bieli. Przemyślane i zrównoważone wykorzystanie tych barw doskonale wpasuje się w styl wielu aranżacji. Ta uniwersalna kolorystyka nadaje wnętrzom harmonijny i elegancki wygląd. Sprawia, że panuje w nich ład i porządek. Odpowiednio dobrane dodatki i dekoracje budują spokojną atmosferę.

Dodatkowo ważnym elementem w wyposażeniu wnętrz będą wzorzyste akcenty jak: zasłony, poduszki, narzuty. Idealnym rozwiązaniem będą akcesoria z wspomnianymi motywami flory.

Wykorzystane przedmioty mają nadawać charakter pomieszczeniu o stonowanych barwach i nie mogą dominować w całej aranżacji. Oczywiście ważne będzie, by wnętrza posiadały wiele źródeł światła, co sprawi, że staną się one optycznie większe. Podobny efekt osiągnie się umieszczając w pomieszczeniu lustra.

Nadrzędną zasadą aranżowania wnętrz będzie ich funkcjonalność, która jest ważna już od wielu sezonów.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d