Kryzys - dobry czas na inwestycje

Podziel się:
Apartamenty w Hiszpanii, czyli wakacje na całe życie

Ze względu na świetną pogodę i swoje bogactwo kulturalne Hiszpania to wspaniałe miejsce do szczęśliwego życia. Słynie z pięknych plaż, wyjątkowej kuchni, gościnnych mieszkańców i optymistycznej pogody przez cały rok. Hiszpania w dwóch słowach to fiesta i sjesta. Taki klimat sprzyja nie tylko relaksowi, ale również inwestowaniu, a jeśli inwestycje to tylko w nieruchomości. Choć okres nie jest łatwy, gdyż kraje strefy euro borykają się z problemami ekonomicznymi to nie od dzisiaj wiadomo, że największe fortuny powstawały w kryzysie. Jest to idealny moment kiedy można pomnożyć swoje zyski, tym bardziej, jeśli inwestujemy spoza strefy euro. Teraz jest to wyjątkowo korzystna inwestycja, banki przejmują nieruchomości i możemy kupić luksusowe apartamenty za 40% rynkowej wartości. Posiadając taką nieruchomość możemy się cieszyć wakacjami, ale i na niej zarabiać. Możemy zapewnić sobie regularny dochód, zwłaszcza w sezonie wynajmując swój apartament turystom. Możemy tez przeczekać kryzys i w lepszych czasach, odsprzedać nieruchomość z dużym zyskiem.

Kluczem do taniego nabycia apartamentów w Hiszpanii jest dokładne poznanie ofert nieruchomości bankowych. Banki będące właścicielami nieruchomości sprzedają je nawet do 60% taniej w stosunku do wartości rynkowej danej nieruchomości. Średnia zniżka w stosunku do szacowanej wartości rynkowej wynosi na ogół około 23%. Jako wartość rynkową danej nieruchomości można przyjąć jej pierwotną cenę sprzed bankowej obniżki. Cenę taką należałoby uznać za punkt wyjściowy przy odsprzedaży nieruchomości w przyszłości. W związku z tym jeszcze przed zakupem wiemy ile możemy zarobić po sprzedaży apartamentu – mówi Arleta Muranty z Alias Inversiones, z jednej z firm zajmującej się sprzedażą nieruchomości w kompleksie Marina d’Or (wybrzeże Costa Azahar) w Hiszpanii.
REKLAMA:

Przykładowo jeden z banków w Marina d’Or oferuje między innymi apartament ze zniżką 59% - za 77.300 euro sprzedaje nieruchomość wartą na rynku 190.325 euro - jest to apartament położony w II linii, metraż 68m2, dwie sypialnie i łazienka. Zniżka 57% na apartament w tym samym budynku, metraż 61m2 - oferuje zamiast 190.044 euro tylko 80.400 euro. Trzeci przykład, to również apartament 90m2 z dwoma
sypialniami i łazienką, za cenę 115.400 euro - cena rynkowa 196.015 euro, czyli zniżka na poziomie 41%).

Zakupem nieruchomości w Hiszpanii dla inwestorów zajmują się dwie firmy z przedstawicielstwem w Polsce www.aliasinv.com, www.nieruchomoscizbanku.pl oraz www.marinador-apartamenty.pl, które zapewniają pełen zakres usług związany z administrowaniem wynajmu i utrzymania apartamentów: promocja i marketing, konserwacja, sprzątanie, transfer z lotniska, przekazanie kluczy, odbiór techniczny apartamentu, asysta w wypadku potrzeby konsultacji lekarskiej i inne.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Alias Inversiones
#wiadomości #technologie #prawo #z slonce

Więcej tematów: