Wybór drzwi zewnętrznych

Podziel się:
Drzwiami zewnętrznymi, jak każdym elementem wyposażenia domu, rządzą pewne mody. Jakie style drzwi zewnętrznych cieszą się rosnącym zainteresowaniem kupujących, a które odchodzą do lamusa? Na te pytania odpowiada specjalista Internorm.

Fot. InternormFot. Internorm

Bogate zdobienia do lamusa?

Daje się zauważyć, że w Polsce bogato zdobione drzwi zewnętrzne cieszyły się dużą popularnością. Wykonywane z drewna, lub materiałów je imitujących, z licznymi ornamentami, kołatkami, ozdobnymi klamkami, wstawiano do imitujących dworki wytworów architektury. Czy i dziś takie drzwi cieszą się popularnością?

-Oferujemy niemal nieograniczone możliwości zdobienia drzwi, także z okładziną drewnopodobną i dodatkowymi frezowaniami. Jednak zainteresowanie nimi jest z roku na rok coraz mniejsze. Klienci, którzy decydują się na takie drzwi, to raczej ludzie starsi, wybierający np. koładki w kształcie lwiego pyska. Obecnie modny jest minimalistyczny i surowy design drzwi. – mówi Dariusz Olszewski z IFTM Internorm.

Fot. InternormFot. Internorm

Czas na nowoczesne formy

Według sprzedawców pierwszą rzeczą na jaką klienci zwracają uwagę przy wyborze drzwi jest ich dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne do okien. Ponieważ rosnącym powodzeniem cieszą się okna nowoczesne w stylu i formie, wybierane są drzwi, które wizualnie do nich pasują.

-Jeśli chodzi o kolorystykę to dominują kolory stonowane, chłodne nie rzucające się w oczy odcienie szarości, brązu, bieli, a także kolor antracytowy. Coraz rzadziej zdarzają się klienci zainteresowani „złotym dębem” – mówi specjalista Internorm

Aktualnie modne są raczej proste drzwi z nowoczesnymi zewnętrznym gryfami lub nietypowymi klamkami, choć możliwości zdobienia drzwi jest sporo. Poprzez szyldy (czyli elementy montowane pod klamką), klamki, kołatki, dodatkowe stiuki, naklejane zdobienia, skrzynki na listy oraz inne elementy zdobnicze. To wszystko pozwala na daleko idącą indywidualizację drzwi. Ponadto elementem, który pozwala na daleko idącą personalizację są także przeszklenia.
REKLAMA:

-Klienci lubią przeszklenia, w drzwiach najpopularniejsze są niewielkie szybki, mniej więcej w jednej trzeciej wysokości drzwi, które mogą mieć różne kolory czy elementy zdobnicze. Wielu inwestorów decyduje się na boczne przeszklenia w postaci doświetleń o dużej powierzchni – mówi Dariusz Olszewski.

Fot. InternormFot. InternormWiększość projektów zakłada jednoskrzydłowe drzwi. Wtedy najczęściej w wypełnieniu drzwi montowane są przeszklenia. Natomiast w przypadku dużych, nowoczesnych rezydencji stosowane są drzwi dwuskrzydłowe, duże boczne i górne przeszklenia, czego efektem jest imponująca, nowoczesna fasada.

Zapotrzebowanie na energooszczędność

Warto dodać, że kupujący zwracają uwagę nie tylko na wygląd drzwi. Na podejmowane decyzje coraz większy wpływ mają parametry energooszczędności drzwi. Wynika to ze wzrastających kosztów ogrzewania oraz rosnącej świadomości klientów w zakresie zagadnień związanych z oszczędzaniem energii. Nie bez znaczenia jest także parametr izolacyjności akustycznej.

-Klienci coraz częściej wybierają drzwi ciepłe o bardzo solidnej konstrukcji, czego dowodem jest popularność drzwi Selection. Mają dziesięcioletnią gwarancję, że będą ciepłe, ciche i szczelne i nie trzeba ich będzie wymieniać – dodaje Dariusz Olszewski z IFTM Internorm.

Mówi się, że drzwi stają się wizytówką domu i nas samych. Jeżeli przyznamy temu rację to oznaczałoby to, że jesteśmy coraz nowocześniejsi.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Internorm
#okna #drzwi #okna i drzwi #na zewnatrz_bud #Internorm #poradnik

Więcej tematów: