Tradycja i nowoczesność, czyli Röben na targach BUDMA 2012

Podziel się:
Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Dokładnie tak, jak w firmie Röben

Fot. RöbenFot. RöbenDwudziesta pierwsza edycja największych w naszej części Europy targów budowlanych przeszła już do historii. Tak jak w poprzednich latach, BUDMA 2012 zgromadziła większość wiodących producentów materiałów budowlanych, a także wykonawców, architektów i inne osoby zawodowo związane z budownictwem.

Spotkanie tradycji z nowoczesnością

Przyjeżdżając na Międzynarodowe Targi Budownictwa, można liczyć na tradycyjne, niezmienne elementy – zawsze odbywają się różnorodne konferencje, wykłady i konkursy, rzadko zmienia się kształt stoisk, a praktycznie wszyscy producenci prezentują na targach nowości. BUDMA corocznie jest także doskonałą okazją do spotkań branżowych, a dla inwestorów indywidualnych – szansą na zapoznanie się z ofertą większości producentów w jednym miejscu. Jednocześnie poznańskie targi stale się modernizują. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Budownictwo przyszłości. Uwolnij swoją wyobraźnię” i zgodnie z nim organizatorzy zaproponowali kilka nowych rozwiązań. Wśród nich znalazła się m.in. Strada di Architektura, czyli specjalnie oznaczona ścieżka zwiedzania, prowadząca architektów do stref, gdzie przygotowano wydarzenia z udziałem światowej sławy architektów. Na BUDMIE zaprezentowano także rozwiązania wyznaczające trendy w budownictwie, takie, jak termomodernizacja, poprawa akustyki wnętrz czy zastosowanie nanotechnologii.
REKLAMA:

Fot. RöbenFot. Röben

Ceramika pomostem między wczoraj, dziś i jutro

W trend spotkania tradycji z nowoczesnością doskonale wpisują się ceramiczne materiały budowlane oferowane przez firmę Röben, od kilkunastu lat obecną na BUDMIE. Cegły i dachówki, od tysiącleci wyrabiane z gliny, cieszą się dziś równie dużą popularnością, co u starożytnych budowniczych. Wiele zmieniło się jednak w procesie technologicznym. Obecnie produkowane są w zaawansowanych technicznie zakładach, wyposażonych m.in. w komputerowe systemy kontroli jakości. W parze z nowoczesną technologią, pozwalającą na podnoszenie jakości produktów, zmienia się także ich design. Najnowszy model dachówek Röben o nazwie Piemont ma spłaszczony kształt, zgodnie ze współczesnymi trendami wśród pokryć dachowych. Firma zaprezentowała na targach także nowe cegły klinkierowe – futurystyczną Sydney i stylizowaną na stary mur Darling. – Cegły o oryginalnej strukturze lica to przyszłość – ocenia Lidia Misiuna, kierownik marketingu w firmie Röben. – Wielu inwestorów indywidualnych, którzy liczniej niż w poprzednich latach odwiedzili nasze stoisko, pytało właśnie o takie produkty, chętnie też je oglądano z bliska na specjalnej ekspozycji – dodaje. Ceramika to materiał budowlany o dobrych perspektywach na przyszłość także dlatego, że są to produkty energooszczędne i w 100 % naturalne, co odpowiada współczesnym tendencjom w budownictwie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben
#wiadomości #targi #ściany #dach #roben #fasada #dachowka #z ceramika #klinkier #cegla

Więcej tematów: