Ogród w słońcu Toskanii

Podziel się:
Polska pogoda zawsze zaskakuje… przede wszystkim tym, że nigdy nie wiadomo czego można się po niej spodziewać. Dlatego, jeśli marzymy o pięknym lecie, skąpanym w ciepłym słońcu… zainwestujmy w „murowane” wrażenia. Zaaranżujmy ogród w stylu śródziemnomorskim z płytami tarasowymi Toscania z linii Libet Impressio. Dzięki nim stworzymy słoneczny klimat, mając gwarancję, że będzie ocieplał naszą przydomową przestrzeń przez lata i stanie się doskonałą alternatywną dla wakacji na Południu i pochmurnego polskiego nieba.

(Fot. Libet) doskonałe połączenie w stylistyce Południa – płyty Toscania z kostką Romano zwieńczoną Kravento(Fot. Libet) doskonałe połączenie w stylistyce Południa – płyty Toscania z kostką Romano zwieńczoną Kravento
(Fot. Libet) śródziemnomorska kompilacja płyt Toscania z Kravento(Fot. Libet) śródziemnomorska kompilacja płyt Toscania z KraventoKolekcję płyt Libet Impressio wzbogaciła ostatnio słoneczna Toscania, stworzona z myślą o wymagających użytkownikach, którzy cenią luksus za przystępną cenę. Płyty dedykowane są szczególnie do układania nawierzchni na tarasach i przydomowym patio. Można je wykorzystywać również do budowy ścieżek ogrodowych samodzielnie lub w połączeniu z kostką brukową, np. Romano z linii Libet Decco.

Toscanię wyróżnia doskonale odwzorowana faktura piaskowca, przywodząca na myśl klimat śródziemnomorskiego lata i tarasów skąpanych w słońcu Południa. To nastrój i smak lata towarzyszący przez 12 miesięcy, nawet w pochmurne jesienne dni. „Udało nam się stworzyć płyty o naturalnym melanżu kolorystycznym i naturalnych przebarwieniach. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klienci są zachwyceni Toscanią. O ile przy innych płytach gusta naszych użytkowników są podzielone, przy Toscanii opinia jest jednoznaczna – idealnie odwzorowuje naturalny kamień, a dzięki łagodnej kolorystyce nie narzuca się, doskonale harmonizując z otoczeniem” - podsumowuje opinie klientów Rafał Mirocha, dyrektor ds. rozwoju rynku Libet.

Wyrazista faktura i atrakcyjna cena wyróżnia Toscanię na tle innych produktów typu wet-cast. Dzięki naturalnej, słonecznej barwie płyty doskonale komponują się z kostkami kamiennymi Libet z grupy Antico szczególnie w odcieniu piaskowo-beżowym. Takie zestawienie w połączeniu z bujną zielenią przywodzi na myśl marzenie o włoskich wakacjach i spokojnych chwilach na słonecznym patio. „Toskania jako region kojarzy się ze słońcem, winnicami, uśmiechniętymi ludźmi i zielenią. Taka miała być też nasza Toscania – pełna słońca, radości, budząca skojarzenia z odpoczynkiem, wakacjami i spokojem toskańskich okolic. Myślę, że udało nam się to osiągnąć” – podsumowuje Rafał Mirocha.
REKLAMA:

Płyty wet-cast Toscania z linii Libet Impressio doskonale wyglądają na tarasach, ścieżkach i patio domów, w których elewacji albo elementach wykończenia występuje jeden z kolorów gamy beżów, piasków, kasztanów albo zółcieni. „Są ozdobą również w domach nowoczesnych, jeśli właściciel decyduje się na kontrastowe zestawienia materiałów i kolorów. Płyty te dzięki swojemu słonecznemu kolorowi doskonale ocieplają klimat otoczenia, sprawiając, że nie tylko wydaje się jaśniejsze, ale i bardziej przytulne” – dodaje Joanna Kowalik-Siedlecka, architekt współpracujący z firmą Libet.

(Fot. Libet) Toscania zachęca do odpoczynku i zwolnienia tempa po stresującym dniu. Tu w połączeniu z Kravento Grande, stylizowanym na starobruk.(Fot. Libet) Toscania zachęca do odpoczynku i zwolnienia tempa po stresującym dniu. Tu w połączeniu z Kravento Grande, stylizowanym na starobruk.
Toscania tworzy ciekawe zestawienia z produktami z linii Libet Decco np. kostką Romano zwieńczoną Kravento. To kostka brukowa i element krawędziowy stylizowane na starobruk, które odwzorowują zabytkową nawierzchnię kojarzącą się ze starożytnymi ścieżkami. „A jeśli do takiego połączenia dodamy wielkie donice z zielenią, ławki, stoły lub krzesła w jasnych naturalnych kolorach zyskamy prawdziwie słoneczny taras w stylistyce Południa” – doradza architekt Libet.

Toskania to płyty w trzech rozmiarach, co dodatkowo wzbogaca ich możliwości w kreacji niecodziennych nawierzchni. Płyty wet-cast są łatwe w układaniu, a po zaimpregnowaniu również w pielęgnacji. Jakość płyt została poświadczona certyfikatem zgodności z normami europejskimi PN-EN 1339 – „Betonowe płyty brukowe. Wymagania i metody badań”.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Libet
#czytelnia #ogrody #w ogrod #na taras #na zewnatrz_bud #kostka #do ukladanie_kostki #libet #na droga #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: