Konopie alternatywą dla wełny mineralnej

Podziel się:
Większości z nas konopie kojarzą się wyłącznie z środkami odurzającymi. Tymczasem rośliny te mogą być z powodzeniem wykorzystywane między innymi w budownictwie. Dowodzi tego olbrzymia popularność, jaką od lat cieszą się konopne maty termoizolacyjne firmy Hock GmbH

Konopie alternatywą dla wełny mineralnejTERMO-KONOPIE® to ekologiczny materiał izolacyjny  produkowany z konopi przemysłowych, który według zapewnień producenta stanowi pełnowartościowy zamiennik standardowo stosowanych izolacji mineralnych, i kamiennych. Wytwórca kładzie przy jego produkcji szczególny nacisk na ochronę środowiska, oraz zdrowia przyszłych użytkowników.

Główne zalety:

Zdrowe mieszkanie

TERMO-KONOPIE®, jako pierwszy materiał izolacyjny z naturalnego włókna w Europie, otrzymały znak jakości „natureplus”. Jest on przyznawany produktom budowlanym, przyjaznym dla środowiska naturalnego i nieszkodliwym dla zdrowia.

Konopne maty termoizolacyjne, to materiał przyjazny dla osób cierpiących na alergię. Nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, nie podrażnia skóry ani dróg oddechowych. Wyklucza się także negatywny wpływ na zdrowie podczas produkcji oraz przy montażu izolacji

Konopie alternatywą dla wełny mineralnejMaty izolacyjne z konopi są odporne na działanie szkodników takich jak mole i inne owady. Nie atakują go także myszy – nie zawiera bowiem żadnych białek.

Materiał, który oddycha

Konopne maty izolacyjne potrafią poradzić sobie z wilgocią, "oddychają", a więc nie skrapla się w nich woda (tak samo jak drewno wciągają wilgoć a potem ją oddają), są w stanie przyjąć aż 20% wilgotności bez zmiany swoich właściwości cieplnych i izolacyjnych. W ten sposób zagwarantowana jest naturalna regulacja wilgotności powietrza, która powoduje powstanie zdrowego i przyjemnego klimatu w pomieszczeniach.

Latem chłodno, zimą ciepło

Omawiany materiał charakteryzuje się niską przewodnością cieplną [ 0,038 W/(m*k)] i bardzo wysoką zdolnością akumulacji ciepła. Dzięki temu izolacja konopna ma dłuższe przesunięcie fazowe (wolniejsze przenikanie temperatury zewnętrznej przez izolację do pomieszczenia niż np. w przypadku izolacji mineralnej). To zapewnia optymalną ochronę przed zimnem w zimie i gorącem w lecie.

Konopie alternatywą dla wełny mineralnej

Łatwy montaż

Konopne maty termoizolacyjne są łatwe w obróbce, nie podrażniają skóry. Maty izolacyjne układa się bardzo szybko. Poza wymiarami standardowymi istnieje możliwość zamówienia mat w wielkościach dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Zastosowanie

TERMO-KONOPIE® nadają się zarówno do starych i do nowych budynków - do izolacji przestrzeni pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachów, stropów, podłóg, do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. To idealny materiał do domów z bali i do budynków drewnianych.
REKLAMA:

TERMO-KONOPIE® to produkt wysokiej jakości, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami technicznymi. Jest wytwarzany zgodnie z obowiązującymi normami. Europejskie Zezwolenie Techniczne zostało wydane przez Instytut Techniki Budowlanej w Berlinie pod numerem ETA-05/0037. Dzięki impregnacji przy pomocy naturalnej sody (3 - 5 %) ma ochronę przeciwpożarową, efekt samogaszenia; należy do europejskiej ogniowej klasyfikacji E .

Produkty

W ofercie Hock GmbH znajdują się obecnie dwa warianty mat TERMOKONOPIE:- TERMO-KONOPIE® Premium – izolacja termiczna i akustyczna z włókien konopi, gdzie jako środek wiążący zostało zastosowane biko-włókno (sztuczne włókno, nieszkodliwe dla zdrowia,10 - 12 %)
- TERMO-KONOPIE® Plus 100% BIO - izolacja termiczna i akustyczna z włókien konopi, gdzie jako środek wiążący włókien konopnych został zastosowany krochmal kukurydziany (10 - 12 %)
- TERMO-KONOPIE® dostarczamy w postaci mat o grubości od 3 cm do 22 cm, formacie 1,20 x 0,625 m, 1,20 x 0,580 m, 2,40 x 1,000 m lub w postaci rolek o grubości od 3 cm do 8 cm, szerokości 0,625 m i 0,580 m. Już od ilości 40 sztuk mat tej samej szerokości, można otrzymać produkt o konkretnych wymiarach bez dopłaty.

Konopie alternatywą dla wełny mineralnej

Poza tym oferujemy następujące produkty:

- TERMO-KONOPIE® Block- pasy izolacyjne z konopi przeznaczone do uszczelniania szczelin między belkami, grubości od 3 cm do 8 cm, szerokości 11 cm
- TERMO-KONOPIE® Wool - wełna konopna do uszczelniania szpar i szczelin, np. okiennych, drzwiowych, między belkami, opakowanie 10 kg o objętości 0,3 m3
- TERMO-KONOPIE® Step - izolacja akustyczna do podłóg, do lekkich drewnianych ścianek działowych, przy belkach, szerokość 10 cm lub 1 m, grubości 3, 5 i 10 mm
- TERMO-KONOPIE® Fill - podsypka izolacyjna z paździerza konopnego (z drzewiastych części łodyg konopi), niewielka przewodność cieplna 0,055 W/(m*k), pojemność cieplna 2100 J/(kg*K)
- Opti-Plan - płyty z włókna drzewnego, do ścianek wewnętrznych, ścianek działowych, stropów, jako płyty dachowe, do ścianek zewnętrznych
- Pomocniczy materiał izolacyjny - DB+folia paroizolacyjna, taśmy klejące, kleje
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: www.izolacje-konopie.pl
#czytelnia #izolacje #materiały dociepleniowe #fasada #docieplanie #chemia #izolacja

Więcej tematów: