Niebezpieczna uprząż

Podziel się:
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe AMC A. Ciszewski & K. Śmiałek sp.j. powiadomiło Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że uprząż do prac na wysokości Petzl Newton nie jest bezpieczna.

Niebezpieczna uprzążPrzedsiębiorca poinformował, że możliwe jest występowanie fabrycznej wady w uprzęży do prac na wysokości Petzl Newton, w postaci złego umiejscowienia szwu bezpieczeństwa przy punkcie do wpinania. W razie upadku użytkownika może dojść do uszkodzenia uprzęży, co może spowodować obrażenia użytkownika.

Sprzedaż przedmiotowego produktu została wstrzymana, a zapasy skontrolowane według specjalnej, wewnętrznej procedury firmy. Kontrahenci zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji oraz wezwani do sprawdzenia produktów. Informacja o wadliwym sprzęcie została również przekazała do portali i prasy branżowej.
REKLAMA:

Na stronie: www.petzl.pl zostało zamieszczone ogłoszenie oraz wezwanie do kontroli uprzęży Newton we własnym zakresie. Procedura kontroli znajduje się na stronie: www.petzl.pl/newton_procedura_kontrolna.pdf. Klienci mogą również skontrolować uprząż w firmie Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe AMC A. Ciszewski & K. Śmiałek sp.j.

Na polskim rynku akcją objętych jest 694 szt. uprzęży Newton. Wymiana produktu odbywa się na koszt producenta/importera.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe AMC A. Ciszewski & K. Śmiałek sp.j. (Mników 389, 32-084 Morawica; tel. 12 656 70 88; e-mail: newtonalert@petzl.pl; www.petzl.pl).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: UOKiK
#wiadomości #dachy #uokik #ogloszenia

Więcej tematów: