Ogrodowe zakątki

Podziel się:
Są takie miejsca, które działają niczym magnes. Wyróżnia je niepowtarzalny klimat oraz uroda tworzących je detali, które zachęcają do zatrzymania się i zostania tam nieco dłużej. Efekt przyciągania możemy osiągnąć także w naszym ogrodzie.

Podniesiony dwoma stopniami taras, tworzy idealny punkt obserwacyjny. Koło wpisane w kwadrat dyskretnie wskazuje miejsce, w którym widok na ogród jest najlepszy - płyty Venetia, verno (Libet Impressio) Podniesiony dwoma stopniami taras, tworzy idealny punkt obserwacyjny. Koło wpisane w kwadrat dyskretnie wskazuje miejsce, w którym widok na ogród jest najlepszy - płyty Venetia, verno (Libet Impressio)
O magii i nastroju ogrodu decyduje wiele czynników. Ważna jest przemyślana i całościowa koncepcja aranżacji, starannie dobrana roślinność, jakość materiałów wykorzystanych na ścieżkach i patio. Niebagatelne znaczenie mają szczegóły wykończenia, zaklęte w kształtach i naturalnych kolorach, które sprawiają, że niektóre miejsca w ogrodzie nabierają niezwykłej mocy i rzucają na nas urok przyciągania.

Trudno wyobrazić sobie bardziej centralne miejsce na ziemi, niż patio w naszym ogrodzie. Wzór solarny ułożony z jasnych płyt tarasowych, skupia pozytywną energię otoczenia – płyty Toskania, Siena (Libet Impressio). Rozeta na placu przed domem staje się jego naturalnym centrum – kostka Romano (Libet Decco).Trudno wyobrazić sobie bardziej centralne miejsce na ziemi, niż patio w naszym ogrodzie. Wzór solarny ułożony z jasnych płyt tarasowych, skupia pozytywną energię otoczenia – płyty Toskania, Siena (Libet Impressio). Rozeta na placu przed domem staje się jego naturalnym centrum – kostka Romano (Libet Decco).
Ogrodowe zakątki

Czar tarasu

Łatwo zauważyć, że ludzie niechetnie siadają byle gdzie. Najchętniej odpoczywają tam, gdzie jest wygodnie i przytulnie. Co więcej, zawsze wybierają do spoczynku miejsca, które zapewnią im dobry widok i jednocześnie… osłonią plecy. Jest to fakt wynikający z naturalnych uwarunkowań człowieka, który zawsze powinien być brany pod uwagę podczas planowania przydomowej sfery wypoczynku. Osłonięty z jednej strony ścianą budynku taras znakomicie sprawdza się w tej roli. Ustawione na nim krzesła kuszą obietnicą bezpieczeństwa i komfortu. Wzniesiony na dwa stopnie ponad poziom ogrodu podest z płyt, daje gwarancję, że nic ciekawego nie ujdzie naszej uwadze.
REKLAMA:

Kuszące patio

Osłonięte roślinnością patio w środku ogrodu jest miejscem stworzonym do relaksu i zadumy. Okrągły plac w kształcie rozwiniętego kwiatu (rozety), skupia pozytywną energię i pozwala odpocząć od codziennych trosk. Wśród zieleni płyty w kształtach zbliżonych do trapezu doskonale nadają się do układania kolistych wzorów, a ich jasna barwa wyraźnie odcina się od soczystej zieleni roślin. Harmonijne kształty skupiające promienie słoneczne maja znaczenie terapeutyczne i pozwalają nabrać dystansu do codziennych spraw.

Lekko podniesiony wybrukowany plac stanowi znakomitą podbudowę dla otwartej altany. W ciepłe dni kwitnie tam życie rodzinne i towarzyskie – kostki Natulit MassimoLekko podniesiony wybrukowany plac stanowi znakomitą podbudowę dla otwartej altany. W ciepłe dni kwitnie tam życie rodzinne i towarzyskie – kostki Natulit Massimo

Przyciągająca altana

Posiłki wydają się najsmaczniejsze, jeśli jemy je na świeżym powietrzu z rodziną bądź przyjaciółmi. Ażurowa altana w naturalny sposób tworzy miejsce spotkań i odpoczynku. Zadaszona konstrukcja „letniego salonu” chroni przed upałem oraz deszczem, a wybrukowana powierzchnia daje pewne podparcie dla mebli ogrodowych oraz grilla. Lekkie podniesienie podstawy altany względem gruntu oraz zróżnicowanie poziomu niskimi murkami i stopniami optycznie powiększa ogród oraz tworzy przytulne zakamarki.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Libet
#czytelnia #ogrody #w ogrod #kostka #do ukladanie_kostki #libet #Pomysł na ogród #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: