Aplikacja Color Capture pomocna przy malowaniu ścian

Podziel się:
Dobra wiadomość dla właścicieli smartfonów, którzy zmieniają aranżacje domowych wnętrz. Marka Benjamin Moore przygotowała trzy aplikacje niezastąpione przy wyborze kolorów i farb.

Aplikacja Color Capture pomocna przy malowaniu ścianSmartfony, czyli urządzenia łączące w sobie funkcje tradycyjnego telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego, cieszą się coraz większą popularnością. Za sprawą szerokiego wachlarza autorskich aplikacji są pomocne praktycznie w każdej dziedzinie życia począwszy od pracy, a skończywszy na rozrywce. Od niedawna o niesamowitych możliwościach smartfonów możemy się również przekonać podczas remontu domu i mieszkania. Benjamin Moore - amerykański producent ekskluzywnych farb, udostępnił trzy aplikacje zaprojektowane z myślą o urządzeniach mobilnych, które będą pomocne podczas podejmowania trudnych wnętrzarskich decyzji.

Aplikacja Color Capture pomocna przy malowaniu ścianAplikacja Color Capture dostępna jest dla posiadaczy iPhone’a oraz smartfonów z systemem operacyjnym Android. Color Capture służy do identyfikacji kolorów zarejestrowanych za pomocą aparatu fotograficznego w smartfonie. Aby skorzystać z możliwości, jakie oferuje aplikacja, wystarczy zrobić zdjęcie obiektu, którego kolorystyka przypadła nam do gustu i przycisnąć w programie klawisz dopasowania. W kilka chwil na wyświetlaczu pojawi się pasek z kolorami najbardziej odpowiadającymi sfotografowanemu elementowi. Następnie wystarczy potrząsnąć aparatem, a wyselekcjonowane zostaną 4 odcienie tworzące kolekcję barw, współgrających z wybranym kolorem. Aplikacja rozpoznaje ponad 3.300 kolorów z bazy Benjamin Moore. Ulubionymi zestawieniami kolorów można dzielić się na Facebook’u, Twitterze lub wysyłając e-maile. Ponadto użytkownicy mają dostęp do pełnego koła barw oferowanych przez tego amerykańskiego producenta. Aplikacja może być również zainstalowana na iPod Touch® i iPad®.
REKLAMA:

Aplikacja Color Capture pomocna przy malowaniu ścianZ myślą o projektantach wnętrz, architektach i wykonawcach powstała aplikacja ProConnection, która jest kompatybilna ze smartfonami iPhone® i Blackberry®. Jest to wielofunkcyjne narzędzie, bardzo pomocne podczas codziennej pracy projektowej. Zapewnia stały dostęp do zasobów i bazy produktów marki Benjamin Moore. Dzięki aplikacji można m.in. znaleźć odpowiednią farbę według określonych kategorii czy wyszukać konkretną kolekcję kolorystyczną tej legendarnej amerykańskiej firmy. Narzędzie pozwala również na szybki kontakt z działem technicznym marki Benjamin Moore. Korzystając z aplikacji można wysyłać projekty i ulubione zestawienia kolorystyczne na portale społecznościowe Facebook® i Twitter® celem promocji swojej działalności online (funkcja dostępna jedynie w smartfonie Blackberry).

Aplikacja Color Capture pomocna przy malowaniu ścianMiłośnicy trendów kolorystycznych również znajdą „coś” dla siebie. Dzięki aplikacji Color Pulse 2012 na iPad’a można korzystać z pełnego dostępu do księgi Color Pulse 2012, czyli zestawienia najmodniejszych trendów i koncepcji kolorystycznych marki Benjamin Moore na dany sezon. Aplikacja ma formę specjalnego workbox-u, a porównaniu z wersją tradycyjną zawiera dodatkowo m.in. zdjęcia i opisy dotyczące trendów na 2012-sty rok, nazwy i numery kolorów przedstawionych w księdze, video oraz muzykę towarzyszące każdemu tematowi.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Benjamin Moore
#czytelnia #technologie #wnetrza #na sciany #do malowanie #benjamin #farba #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: