Jak pielęgnować elewacje

Podziel się:
Zadaniem bezspoinowego systemu dociepleń, obok oczywistej funkcji termoizolacyjnej, jest także zapewnienie elewacji trwałego, estetycznego wyglądu. Różnorodne czynniki, takie jak osiadanie zanieczyszczeń, czy pojawianie się różnorodnych mikroorganizmów sprawiają, że z czasem wygląd ścian zewnętrznych traci swoją atrakcyjność. Aby temu zapobiec, musimy dokonywać regularnych przeglądów naszej elewacji oraz przeprowadzać zabiegi oczyszczające i pielęgnacyjne.

Zaniechanie przeprowadzania zabiegów związanych z oczyszczaniem elewacji z brudu i mikroorganizmów może z czasem doprowadzić do obniżenia rynkowej wartości obiektu i pogorszenia efektywności termoizolacji. Algi i glony mogą także negatywnie wpływać na stan zdrowia mieszkańców nieruchomości. Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować się do wskazówek zawartych w poniższych tabelach.

Jak pielęgnować elewacje
W razie wystąpienia wspomnianych wyżej objawów, zaleca się, w zależności od występowania istniejącego zanieczyszczenia, natychmiastowe przystąpienie do prac związanych z ich usunięciem. I przywróceniem pierwotnego wyglądu elewacji.
REKLAMA:

Sposoby postępowania w wypadku zaobserwowania kolejnych stopni zanieczyszczenia elewacji:


Jak pielęgnować elewacje
Jeżeli stwierdzimy obecność mikroorganizmów na elewacji budynku, przede wszystkim powinniśmy usunąć ich kolonie ze ściany i zlikwidować warunki sprzyjające ich ponownemu rozwojowi. Elewację trzeba zabezpieczyć przed zakażeniem wtórnym. Z przeprowadzeniem tych prac nie należy zwlekać, ponieważ może to doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń elewacji i wpędzić nas w poważne koszty!
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Obud
#czytelnia #elewacje, fasady #ściany #fasada #czyszczenie #obud #docieplanie #elewacja

Więcej tematów: