Na zaproszenie organizatorów sosnowieckich targów budowlanych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy wzięło udział w 5. edycji Targów Budowlanych Silesia Building Expo SIBEX 2012. Obok wystawy branży budowlanej odbyły się II Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR, Targi Mieszkaniowo-Developerskie TeMD i Salon Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, przy współpracy z zrzeszonymi firmami usługowo-handlowymi Centrum Parkieciarza i Dom Parkieciarza, zagospodarowało sześćdziesięciu-cztero metrowe stoisko, organizując na nim m.in. pokazy parkieciarskie i konkursy z nagrodami.
REKLAMA:

Pokazy parkieciarskie polegały na ułożeniu klepek parkietowych w różne wzory na płycie. Parkieciarze przyklejając przygotowane elementy różnymi klejami do podłoża objaśniali zwiedzającym, jaką podłogę można kleić na jaki klej.
W drugim dniu imprezy szlifowano ułożoną podłogę pełną gamą maszyn, od szlifierek taśmowych poprzez polerki jednotarczowe, trójtarczowe do szlifierek oscylacyjno obrotowych.

Pokazy cieszyły się niemałym zainteresowaniem zwiedzających, co przełożyło się na liczne kontrakty zawierane z klientami na stoisku.
Dużą uwagę zwiedzających zwróciła wystawa firmy Parkiet Hajnówka złożona z desek podłogowych litych wykończonych olejami koloryzującymi.
Największą jednak popularnością cieszył się tradycyjny konkurs parkieciarski, znany do tej pory jedynie naszym zrzeszonym członkom, a mianowicie rzut klepką do celu. Pewnie miały również na to wpływ nagrody główne czekające na zwycięzców - wysokiej jakości aparaty fotograficzne OLIMPUS D 720 ufundowane przez firmy PARKIET HAJNÓWKA I CENTRUM PARKIECIARZA.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy firmom Centrum Parkieciarza i Dom Parkieciarza za pomoc w organizacji stoiska, za poświęcony czas oraz profesjonalnie przygotowane i poprowadzone pokazy sztuki parkieciarskiej. Jubileuszowa 5. edycja targów SIBEX potwierdziła swoje znaczenie w regionie i z przyjemnością weźmiemy udział w kolejnej ich edycji, na które już teraz otrzymaliśmy zaproszenie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Targi Budowlane SIBEX