Dwa nowe typy Styroduru C: HT i Neo

Podziel się:
Firma BASF poszerzyła swoją ofertę sztywnych płyt z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) i podczas targów BUDMA 2012 zaprezentowała dwa innowacyjne produkty:

Dwa nowe typy Styroduru C: HT i NeoStyrodur® HT (HT = high temperature, wysokotemperaturowy) do wszelkich zastosowań, gdzie izolacja narażona jest na działanie wysokich temperatur. Jego podstawową cechą jest temperatura ugięcia pod obciążeniem rzędu 105°C (temperatura graniczna). Styrodur HT wyjątkowo dobrze sprawdza się na odwróconych dachach płaskich, pod dużym naciskiem, jako izolacja zbiorników gorącej wody, w różnych zastosowaniach izolacyjnych w technologii słonecznej oraz jako specjalna izolacja urządzeń gorącej wody narażona na działanie ciśnienia i wilgoci. Konwencjonalne materiały XPS mogą być używane w temperaturze do 75°C.
Styrodur® Neo to szara ekstrudowana pianka polistyrenowa (XPS) z cząstkami grafitu, wykazuje nawet o 20% lepsze właściwości izolacyjne niż materiały konkurencyjne. Badacze firmy BASF dokonali tego ogromnego postępu w skuteczności izolacji, wprowadzając do XPS rozdrobniony grafit, który pochłania promieniowanie cieplne i odbija je jak lustro. Firma BASF wynalazła tę technologię w 1995 roku i zdecydowała o jej zastosowaniu w produkowanym przez siebie spienionym polistyrenie o nazwie Neopor®. Ze względu na wyższą skuteczność izolacyjną, grubość płyt może zostać odpowiednio zmniejszona. Dzięki temu Styrodur Neo nadaje się szczególnie dobrze do izolowania ścian, podłóg i stropów wewnątrz budynków, ale również mostków termicznych i ścian szczelinowych.
REKLAMA:

Styrodur® C chroni budynki przed gorącem, zimnem i wilgocią od prawie 50 lat. Jego zastosowanie przedłuża żywotność budynków, zwiększa ich wartość i poprawia jakość ich użytkowania. Poszczególne gatunki Styroduru C, w którego wolnych przestrzeniach znajduje się powietrze, różnią się przede wszystkim wytrzymałością na ściskanie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Basf
#wiadomości #izolacje #fasada #docieplanie #basf #fundament #xps

Więcej tematów: