Tam mieszkają najbogatsi

Podziel się:
Jeśli myślisz, że dysponując kwotą kilku milionów złotych mógłbyś sobie pozwolić na kupno dowolnego domu na terenie całego kraju to wyprowadzimy Cię z błędu. Przedstawiamy wykaz najdroższych domów znajdujących się aktualnie w ofercie firmy Emmerson.

Ceny najdroższych domów wystawionych do sprzedaży zaczynają się od kwoty 12 mln zł. Znalazły się wśród nich zarówno nieruchomości z okolic Warszawy jaki i z samej stolicy, Krakowa i jego dalszych okolic, Wrocławia oraz Zakopanego. Są to zarówno rozległe rezydencje, pałace, czy też stylowe wille. Większość z nich posiada kilkanaście pokoi.

Bezkonkurencyjną pod względem cenowym nieruchomością w skali całego kraju jest luksusowa rezydencja w okolicach Piaseczna oferowana w niebotycznej cenie 105 mln zł. Cena za mkw. na poziomie 35 tys. zł/mkw. również może szokować. Rekordowa rezydencja dysponuje powierzchnią 3 000 mkw. a zbudowana została w 2003 r. z materiałów najwyższej jakości: stolarka okienna i drzwiowa oraz podłogi wykonane zostały z drewna egzotycznego (mahoń), natomiast posadzki i schody z granitu i marmuru. Na terenie działki o powierzchni 4 hektarów znajduje się m.in. staw z wysepką, strumień, fontanna, a nawet własne ujęcie wody.
REKLAMA:

Pozostałe domy na naszej liście to już inna półka cenowa, chociaż w dalszym ciągu są to kwoty niewyobrażalne dla zwykłych śmiertelników. Aby stać się właścicielem drugiej na naszej liście rezydencji w Łomiankach trzeba dysponować kwotą niemal 22 mln zł. Nieruchomość w stylu klasycystycznym położona jest na zagospodarowanej, ogrodzonej murem działce o powierzchni 1,5 ha. Na terenie rezydencji wybudowanej w 2001 r. można znaleźć m.in. salon o powierzchni ok. 300 mkw., salę telewizyjną, basen oraz siłownię z sauną.

W odróżnieniu od wymienionych nieruchomości kolejna w naszym wykazie znajduje się obecnie w nienajlepszym stanie i będzie wymagać od kupującego poniesienia dużych nakładów finansowych. Może ona jednak poszczycić się za to bogatą i długą historią oraz bardzo atrakcyjną lokalizacją. Mowa tu o prawie 500-letnim pałacu znajdującym się w ścisłym centrum Krakowa. Przedmiotowa nieruchomość to wolnostojący, trzypoziomowy budynek, obecnie z przebudowaną piwnicą, która wcześniej służyła do przechowywania win. Na górze znajduje się również funkcjonalne poddasze. Na każdym piętrze znajdują się obszerne pokoje, z wyjściem na korytarz centralny, a odległość od podłogi do sufitu osiąga w pokojach nawet wysokość do 4,6 m.

Pozostałe nieruchomości zlokalizowane są w aglomeracji warszawskiej, Wrocławiu oraz Zakopanem. Każda z nich jest niepowtarzalna i wyjątkowa ale ich wspólną cechą jest cena na poziomie kilkunastu mln zł.

Tam mieszkają najbogatsi
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Emmerson
#wiadomości #prawo #emmerson #nieruchomości

Więcej tematów: