Dzieło sztuki z siatki cięto-ciągnionej

Podziel się:
Gdy Philippe Lebourg, właściciel i prezes biura projektowego Azimut we francuskim Nantes, wprowadził się do nowego biura, zastał w pomieszczeniach metalowe dźwigary, których nie można było ani usunąć, ani zasłonić. I tak narodził się pomysł zastosowania metalu i wyłożenia sufitu siatką cięto-ciągnioną MEVACO z surowego aluminium

Fot. MevacoFot. MevacoFot. MevacoFot. Mevaco
Siatkę o oczkach rombowych 20x10x2 i szerokości mostka 1,0 mm obrobiła firma Jallais S.A. z Nantes. Po zamontowaniu siatki sufit wygląda za dnia jak płaska metalowa powierzchnia. Wieczorem, po włączeniu znajdujących się pod siatką świetlówek, otwiera się druga płaszczyzna i widoczne staje się techniczne tło sufitu. Filtracja siatki zapewnia optymalne oświetlenie podczas pracy.

Fot. MevacoFot. MevacoFot. MevacoFot. Mevaco
Aby zachować spójność pomieszczenia, architekci z biura Azimut obudowali siatką cięto-ciągnioną MEVACO również 5,80-metrową szafę na archiwa z malowanego na biało drewna. W szafie przechowywane są dokumenty, plany i szkice. Pięć elementów drzwi przesuwnych o szerokości 1,10 metra obudowano siatką cięto-ciągnioną 20x10,5x2 o szerokości mostka 1,0 mm. Aby umożliwić przesuwanie drzwi w obie strony, metal został naciągnięty na ramy. Gdy podczas otwierania, drzwi nakładają się na siebie, powstają wciąż nowe wzory.

Fot. MevacoFot. MevacoFot. MevacoFot. Mevaco
Dla Philippe Lebourga siatka cięto-ciągniona MEVACO jest materiałem bardzo różnorodnym: "Efekt optyczny jest fascynujący. Dla mnie ważna jest gra między przejrzystością a masywnością." Obecnie architekci stosują siatkę cięto-ciągnioną firmy MEVACO przy przebudowie centrum handlowego Centre Commercial Jean Vilar w Angers w dzielnicy La Roseraie.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Mevaco
#czytelnia #wnetrza #na sciany #na sufit #polecamy #mevaco #siatka #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: