Deski dębowe i jesionowe Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe

Podziel się:
Firma Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe wprowadziła do swojej oferty nowe lite deski dębowe i jesionowe. Klasyczne krajowe gatunki dostępne są w kilku wersjach różniących się m.in. rodzajem wykończeń i wymiarami.

Fot. Kopp - Podłogi Naturalnie DoskonałeFot. Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe

Nowe propozycje w Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe

Nowe lite deski dębowe i jesionowe poszerzają ofertę desek litych firmy Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe. Różnią się one od dotychczasowych propozycji przede wszystkim wymiarami i wykończeniem. Firma proponuje podłogę z dębu lub jesionu w klasie rustykalnej o gładkiej powierzchni, w wykończeniu olejem naturalnym bezbarwnym lub lakierem matowym, w systemie montażu pióro-wpust. Wymiary desek to 15x100x300-1200 lub 15x130x300-1200.

Zalety podłóg olejowanych

Podłogi pokryte olejem naturalnym wymagają częstej pielęgnacji polegającej na regularnym nanoszeniu nowej warstwy oleju, jednak tę niedogodność rekompensują ich szczególne właściwości. W deskach olejowanych pory drewna są otwarte, dzięki czemu deski mogą swobodnie „oddychać”, tym samym lepiej reagować na zmiany wilgotności w pomieszczeniu. Kolejną zaletą tych desek jest także ich efektowne starzenie się - wraz z upływem czasu uszkodzenia powstałe w trakcie użytkowania, wyglądają naturalnie – wtapiają się w strukturę drewna. Jeśli jednak będą one wyjątkowo uciążliwe, można miejscowe ślady zarysowań regenerować punktowo poprzez ich miejscowe przetarcie papierem ściernym oraz ponowne zaolejowanie. Właśnie dlatego, deski olejowane są polecane do stosowania w pomieszczeniach narażonych na intensywne użytkowanie np. w kuchni, ale też do miejsc użyteczności publicznej. Deski pokryte olejem są także polecane alergikom, ponieważ mniej absorbują kurz. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje również ich naturalna antypoślizgowość, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w salach tanecznych i treningowych.
REKLAMA:

Fot. Kopp - Podłogi Naturalnie DoskonałeFot. Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe

Zalety podłóg lakierowanych

Podłogi pokryte lakierem są najczęściej wybieranym typem podłóg. Deski podłogowe zabezpieczone lakierem, przy prawidłowym traktowaniu wytrzymują od kilku do kilkunastu lat bez konieczności renowacji polegającej na szlifowaniu i ponownym lakierowaniu. Warstwa lakieru na długie lata zabezpiecza deski przed uszkodzeniami, musimy jednak pamiętać aby nie dopuszczać do uszkodzeń lakieru, czyli zabezpieczać deski przed zarysowaniami - podkleić nogi krzeseł, ułożyć przy wejściu wycieraczki lub dywaniki pamiętając, że piasek wniesiony pod butami działa jak papier ścierny.

Deski lite to niewątpliwie produkty najwyższej klasy jeżeli chodzi o możliwe rodzaje wykończenia podłogi. Pokryte zarówno lakierem jak i olejem stanowią inwestycję, która z czasem nie traci na wartości a służy przez kilka pokoleń. Deski lite można poddawać wielokrotnej renowacji, z wiekiem nie tracą swoich właściwości, szlachetnie się starzeją, co dodaje im wyłącznie uroku i klasy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kopp
#podloga #wewnatrz_bud #wnetrza #drewno #kopp #produkty #Wykończenie i pielęgnacja podłóg

Więcej tematów: