20 milionów okien Internorm

Podziel się:
Austriacki producent drzwi i okien Internorm świętuje z okazji sprzedaży 20 milionowego egzemplarza okna. Silna, rodzinna firma, której produkty od jakiegoś czasu dostępne są także i w Polsce, nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Dzięki nowym liniom produkcyjnym w austriackich miejscowościach Traun i Lannach, planuje na koniec roku zwiększyć produkcję z 4,000 do 4,500 jednostek okiennych.

Fot. InternormFot. InternormRekordowe okno wyprodukowane zostało 13 lipca 2012. „Jesteśmy bardzo dumni”, mówi współwłaściciel i członek zarządu Internorm Christian Klinger. „20 milionów sprzedanych okien wysyła bardzo jasny sygnał: Internorm to synonim jakości i zaufania. Pokazuje, że nasza filozofia oparta na wysokiej jakości produktach, konsekwentnym rozwijaniu innowacji, dobrze zaplanowanej ekspansji, oraz sieci partnerów biznesowych zdaje egzamin. Tego zamierzamy się trzymać w nadchodzących latach”.

Ciągły rozwój

Każdego roku Internorm produkuje ponad 900,000 okien i drzwi w trzech zakładach produkcyjnych w Traun, Sarleinsbach, oraz Lannach. To ekwiwalent 4000 sztuk dziennie. Na koniec roku 2012 planowane jest zwiększenie produkcji o 7%, co da roczną wydajność 960,000 sztuk. Oprócz powiększania zasięgu, Internorm unowocześnia swoje linie produkcyjne i inwestuje w innowacje. W Traun powstała dodatkowa linia produkcyjna dla najnowszego systemu okien PCV z serii KF, a w Lannach/Styrii zwiększono produkcję okien drewniano-aluminiowych z 800 do 1,000 dziennie, dzięki nowemu centrum obróbki drewna. Ponadto, w Lannach powstaje nowa linię produkcyjna dla drewniano-aluminiowych drzwi przesuwnych, a także linia przeznaczona do realizacji nietypowych, niskonakładowych projektów na specjalne zamówienia architektów.
REKLAMA:

Inwestycje w nowe technologie

Przez ostatnie osiem lat Internorm zainwestował 180 milionów euro w innowacje, technologię produkcji i powiększanie zakładów produkcyjnych. W ciągu tego samego okresu liczba pracowników zwiększyła się z 1,496 (2005) do 1,850. Nigdy wcześniej zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty nie było tak wielkie – nowa generacja naszych stylowych okien i drzwi o doskonałych właściwościach izolacyjnych to produkty unikalne na rynku europejskim, więc wymagający klienci odnajdują w nich to czego szukali, wyjaśnia Christian Klinger.

A jak to wygląda w Polsce?

20 milionów sprzedanych okien świadczy o skali zaufania jakim darzą naszą firmę klienci w całej Europie. Internorm również w naszym kraju staje się marką coraz bardziej rozpoznawalną. Widać to szczególnie podczas targów, gdzie nasze produkty z roku na rok budzą coraz większe zainteresowanie, ale także po zwiększających się każdego roku wynikach sprzedaży. Polacy bardziej niż kiedyś zwracają uwagę na jakość, parametry techniczne i wzornictwo, a nie tylko na samą cenę. Okna i drzwi są przecież produktami, które wybieramy na długie lata, komentuje Marcin Ksokowski, Dyrektor ds. sprzedaży Internorm w Polsce.

Z załogą ponad 1,850 pracowników Internorm jest obecnie największą aktywnie działającą marką okienną w Europie, ale, co ciekawe, pozostała firmą rodzinną – obecnie rządzi nią trzecie pokolenie z rodziny Klingerów. Do tej pory zakłady w Traun, Sarleinsbach i Lannach opuściło 20 milionów okien „made in Austria”.

Od dnia wyprodukowania pierwszego okna PCV, aż po dzisiejsze, supernowoczesne, stylowe zestawy okienne, Internorm zawsze wyznaczał standardy dla branży w Europie. Wraz z siecią 1,250 dystrybutorów w 20 krajach, firma konsekwentnie umacnia swoją pozycję w Europie. Oprócz okien i drzwi, w katalogu firmy znajdziemy również systemy zabezpieczające przed słońcem i insektami.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Internorm
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #Internorm #festyny

Więcej tematów: