Caparol w hospicjum

Podziel się:
Z początkiem września firma Caparol Polska otrzymała miano „Firmy dobrej dla Dzieci”, przyznawanej przez fundację GAJUSZ. A wszystko zaczęło się od wzruszającej historii dziewięcioletniego Patryka…

Fot. CaparolFot. CaparolChłopiec urodził się całkowicie zdrowy. Trzy lata później zachorował na ciężką chorobę neurologiczną. Kiedy jego rodzice nie byli już w stanie poradzić sobie z coraz silniejszymi napadami padaczki, chłopczyk trafił do Domu Pomocy Społecznej w Łodzi. Niestety placówka nie była przygotowana do zajmowania się tak chorym dzieckiem…

Wtedy też okazało się, że w całej centralnej Polsce nie ma ani jednego stacjonarnego hospicjum dla dzieci. Dla łódzkiej fundacji GAJUSZ był to wystarczający impuls, by rozpocząć budowę stacjonarnego, w pełni wyposażonego hospicjum, w którym każde dziecko mogłoby się poczuć jak w domu.

Patryk, Julka i Zosia będą naszymi pierwszymi mieszkańcami. Chcemy, aby hospicjum było nim tylko z nazwy, a w rzeczywistości, by jak najbardziej przypominało dom. - wyjaśnia Tisa Żawrocka – Kwiatkowska, założycielka i prezes Fundacji. „W ciągu ostatnich 17 miesięcy, dzięki pomocy wielu dobrych firm, darczyńców i wpływom z 1% podatku, zdołaliśmy wykonać prace o wartości 1,2 mln zł. W ostatnich tygodniach remont bardzo przyspieszył, pomagają nam bezpłatnie profesjonaliści, a także ekipa studentów ze szkoły budowlanej. Codziennie przyjeżdżają tiry z przekazywanymi bezpłatnie materiałami budowlanymi, to jest teraz dla nas najmilszy widok. – podsumowuje Tisa Żawrocka.

Fot. CaparolFot. CaparolDo ogólnopolskiej akcji budowy stacjonarnego hospicjum dołączyła również firma Caparol Polska – producent profesjonalnych farb i systemów ociepleń. Spółka przekazała na rzecz fundacji ponad 4 tony najwyższej jakości farb wewnętrznych oraz tynków elewacyjnych. Dzięki pomocy Caparol Polska, łódzkie hospicjum już wkrótce zyska kolorowy i radosny wygląd, a pomieszczenia będą bardziej przypominać sale zabaw niż sale szpitalne.

Kiedy tylko przeczytaliśmy historię chorego Patryka, stało się dla nas jasne, że musimy pomóc fundacji GAJUSZ.” – zapewnia Katarzyna Jaworska z Caparol Polska. „Hospicjum to jednak nadal temat tabu. Boimy się o nim mówić otwarcie, bo jest to miejsce, gdzie życie ludzkie spotyka się ze śmiercią. Rozpacz jest większa, gdy śmierć dotyczy dziecka. Właśnie dlatego zależy nam, by wraz z kolorem, wprowadzić do łódzkiej placówki nadzieję i radość, bo to właśnie one powinny towarzyszyć małym pacjentom do końca. – dodaje Katarzyna Jaworska.
REKLAMA:

Podczas doboru farb dla hospicjum, eksperci Caparol Polska zwracali szczególną uwagę, by wybrać produkty gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo przebywających w nich dzieci.

Wszystkie farby wewnętrzne, które zostały wykorzystane w remoncie pochodzą ze specjalnej linii opatrzonej symbolem E.L.F. (uznanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka za farby przyjazne dzieciom). Specjalistyczne farby w istotny sposób przyczyniają się do ograniczenia zawartości niezdrowych składników w powietrzu, gdyż zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią rygorystyczne wymagania Dyrektywy Unii Europejskiej. W efekcie podczas wysychania tych farb, do powietrza dostaje się praktycznie tylko woda.

Za wsparcie i pomoc dla fundacji GAJUSZ, firma Caparol Polska została uhonorowana certyfikatem „Firmy Dobrej dla Dzieci”.

Więcej informacji o działalności fundacji GAJUSZ można znaleźć na www.gajusz.org.pl
Darowiznę na rzecz fundacji można przekazać za pośrednictwem strony www.dzieckadom.com
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Caparol
#wiadomości #sponsoring #wnetrza #ściany #caparol

Więcej tematów: