Przywracanie świetności meblom drewnianym

Podziel się:
Lite drewno jest cenionym surowcem wykorzystywanym do wyrobu wysokojakościowych mebli. Przygotowane przy jego użyciu przedmioty cechują się wyjątkową trwałością i estetyką. Jednak nawet ostrożne użytkowanie nie ochroni mebli przed uszkodzeniami, np. ścieraniem lakierniczych powłok czy odpryskami warstw emalii. Pamiętajmy jednak, że przy odrobinie pracy i zastosowaniu właściwych produktów, możemy przywrócić im dawny wygląd i ponownie uczynić je ozdobą naszego otoczenia.

Fot. BondexFot. BondexDrewno jest materiałem wyjątkowo trwałym, a przy tym starzeje się w charakterystyczny, ładny sposób. Dlatego też zamiast kupować nowe meble, stylizowane na styl retro, możemy z powodzeniem postawić w mieszkaniu, altance czy na tarasie stare. Jeśli zadbamy o nie w odpowiedni sposób, będą nam służyć jeszcze przez długie lata.

Drewniane meble w domu i jego sąsiedztwie

Meble drewniane z powodzeniem możemy ustawić we wszystkich pomieszczeniach: w kuchni, łazience, salonie czy sypialni. Odpowiednio zakonserwowane znajdą także zastosowanie np. na tarasie. Ich niewątpliwą zaletą jest naturalny charakter doskonale harmonizujący z otoczeniem. Szeroka gama produktów do drewna pozwala na uzyskanie przeróżnych efektów dekoracyjnych, które jeszcze lepiej dopasują je do naszych wymagań. Planując renowację starych mebli warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale i właściwości używanego środka, ponieważ meble poddawane są przeróżnym szkodliwym czynnikom, w zależności od ich przeznaczenia. Elementy znajdujące się w kuchni, łazience czy piwnicy narażone są na działanie wilgoci, natomiast te na tarasie czy w altanie, należy zabezpieczyć nie tylko przez wodą, ale również przed promieniowaniem UV. Powłoka powinna być elastyczna i trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.
REKLAMA:

Fot. BondexFot. Bondex

Delikatne odświeżenie

Jeśli powłoka drewna nie jest jeszcze bardzo zniszczona, a jednocześnie zależy nam na zachowaniu naturalnego wyglądu surowca, możemy wykorzystać do renowacji powierzchni, polecany także do tarasów i podłóg, olej do drewna, np. Extreme Oil marki Bondex. Charakteryzuje się wyjątkową trwałością, chroni przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, a ponadto zapobiega powstawaniu rys i odkształceń. Dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych, co umożliwia zachowanie naturalnego odcienia mebli bądź jego delikatną zmianę.

Nowy – stary mebel

Lakiery do drewna, takie jak np. Universal marki Bondex, tworzą zewnętrzną powłokę odporną na działanie wilgoci, przez co świetnie nadają się do pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienka, a także pozwalają na swobodne mycie polakierowanych nimi przedmiotów. Ponadto produkt jest dopuszczony do stosowania w branży spożywczej (bez bezpośredniego kontaktu z żywnością), a więc bez obaw możemy nim malować szafki, półki i stoły w spiżarni oraz w kuchni. Dostępny jest w siedmiu transparentnych kolorach, co daje szerokie możliwości aranżacyjne, a dodatkowo pozwala na wizualną odmianę starych mebli.

Fot. BondexFot. Bondex

Drugie życie mebli

Do głębokiej renowacji drewnianych mebli odpowiednia będzie również emalia do drewna, np. Acrylic Enamel 12 lat marki Bondex. Tworzy ona trwałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych nie łuszczącą się i nie pękającą powłokę. Możemy nią malować meble z elementami metalowymi i aluminiowymi. Produkt dostępny jest aż w 17 kolorach standardowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uzyskać ich więcej – dostępne są również bazy, pozwalające na otrzymanie dowolnego koloru z mieszalnika. Dzięki temu powstają wyjątkowe i oryginalne kompozycje. Ponadto, produkt spełnia wymagania określone normą EN – 71 – 3 (odporność na ślinę i pot) i jest polecany do malowania drewnianych zabawek i mebelków dziecięcych.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji stare meble drewniane mogą okazać się ozdobą domu, służąc nam przez kolejne lata. Inwestycja związana z renowacją pochłania o wiele mniej środków, a szeroka gama kolorystyczna produktów przeznaczonych do stosowania na naturalnym surowcu gwarantuje osiągnięcie efektów wizualnych zgodnych z indywidualnymi oczekiwaniami.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: dyrup
#czytelnia #do ochrona #wnetrza #w wewnatrz_bud #drewno #do renowacja #na meble #impregnat #do impregnowanie #lakier #dyrup #Meble pokojowe

Więcej tematów: