Elegancka i praktyczna szarość

Podziel się:
Szarość, pozornie nudna i chłodna, jest barwą niedocenianą. Warto jednak jej zaufać – odpowiednio zestawiona szarość potrafi zaskoczyć. W odpowiednim towarzystwie doda wnętrzu świeżości i charakteru.

Fot. RogalaFot. RogalaNaturalny mariaż szarości i kamienia to przybierający wszystkie jej odcienie granit. Jego niezaprzeczalnym atutem jest niezwykłe bogactwo struktur i faktury. Oprócz walorów estetycznych granit posiada również wysoką wytrzymałość, dlatego wykorzystuje się go zarówno we wnętrzach, jak i budownictwie i dekoracji zewnętrznej (bloki, kostka, krawężniki etc.).

Uwadze ekscentryków polecamy połączenie szarości z barwą zdecydowaną, o dużym nasyceniu. Świetnym wyborem będzie żółć, szmaragdowa zieleń czy intensywna czerwień. Klasyczny układ posadzki w kolorze szarym warto przełamać czerwonym granitem Imperial Red czy niezwykłej barwy zielonym onyxem Verde Scuro. Oba kolory oferuje na przykład firma Rogala.

Fot. RogalaFot. RogalaLubiącym minimalizm do gustu przypadnie duet szarości z bielą. Ta skromna paleta barw świetnie odnajdzie się w prostej kompozycji, nadając wnętrzu szyku i bezpretensjonalnej elegancji. Idealnym dopełnieniem szarego granitu Azul Platino od Rogali będą naturalne materiały: drewno, skóra czy metal. Ci, którzy żyją świadomie i cenią materiały najwyższej jakości z pewnego źródła, mogą być pewni, że kamienne płytki od Rogali są wydobywane zgodnie z ideą uczciwego handlu.

Alternatywą dla klasycznego wykorzystania kamienia i pewnym urozmaiceniem stylu minimalistycznego może być mozaika ścienna. Z powodzeniem zastąpi w kuchni typową glazurę ceramiczną. Dostępna jest zarówno w odcieniach szarości, jak i w żywych kolorach, pozwalających szarość skutecznie przełamać.

Nie dajmy się zwieść pozorom, właściwie zestawiona szarość to nie tylko niewykorzystany potencjał dekoracyjny, ale też całkiem nowy wymiar określenia „zrobieni na szaro”.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rogala
#czytelnia #plytka #na podloga #wnetrza #w wewnatrz_bud #na taras #na balkon #do ukladanie_plytek #na posadzka #w zewnatrz_bud #rogala #Projekty i aranżacje

Więcej tematów: