Izolacja Armaflex Duct firmy Armacell

Podziel się:
Odpowiednie zaizolowanie kanałów wentylacyjnych jest sprawą bardzo istotną. Niestety, w miejscach bardziej wyeksponowanych, tradycyjna izolacja może zepsuć estetykę całego pomieszczenia. Dlatego też firma Armacell przygotowała izolację Armaflex Duct pokrytą srebrną folią aluminiową, która nie tylko sprawia, że jest ona atrakcyjna wizualnie, ale również pomaga utrzymać zaizolowane powierzchnie w czystości.

Armaflex Duct firmy Armacell jest izolacją stworzoną specjalnie z myślą o zabezpieczeniu kanałów wentylacyjnych – fot. ArmacellArmaflex Duct firmy Armacell jest izolacją stworzoną specjalnie z myślą o zabezpieczeniu kanałów wentylacyjnych – fot. ArmacellZapewnienie prawidłowej izolacji kanałów wentylacyjnych może nie wydawać się kwestią zbyt znaczącą – nie występują tu przecież znaczne straty energii, które mogłyby obniżyć sprawność systemu, a tym samym narazić nas na straty finansowe. Jednak nie znaczy to, że odpowiednie zabezpieczenie powierzchni kanałów wentylacyjnych nie jest ważne - pełni ono po prostu inną rolę. Zapobiega bowiem takim zjawiskom jak kondensacja pary wodnej oraz znacznie obniża poziom hałasu, który bardzo może bardzo łatwo przenosić się pustymi, blaszanymi przewodami zachowującymi się często jak pudło rezonansowe. Mimo to, prawidłowe zabezpieczenie instalacji wentylacyjnej, jest często zaniedbywane, szczególnie w miejscach, gdzie kanały nie są ukryte i przechodzą bezpośrednio przez przestrzeń użytkową. Jest to nierzadko związane z faktem, że tradycyjne materiały izolacyjne (szczególnie wełna mineralna) nie są zbyt atrakcyjne wizualnie. Armaflex Duct firmy Armacell, dzięki warstwie folii aluminiowej pozwala rozwiązać ten problem, zapewniając nam jednocześnie najwyższy poziom izolacji.

Srebrna bariera dla wilgoci i hałasu

Armaflex Duct firmy Armacell jest izolacją stworzoną specjalnie z myślą o zabezpieczeniu kanałów wentylacyjnych. Jego podstawę stanowi Armaflex – elastyczny materiał na bazie spienionego kauczuku syntetycznego, którego zamkniętokomórkowa struktura stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną, zapobiegającą kondensacji pary wody na zimnej powierzchni kanału. Zapewnia to również bardzo dobre właściwości izolacji akustycznej, dzięki czemu Armaflex Duct firmy Armacell bardzo dobrze eliminuje przenoszone hałasy, co w przypadku pustych, blaszanych przewodów wentylacyjnych jest wyjątkowo istotne. Dodatkowo, dzięki warstwie folii aluminiowej, produkt ten pozwala zapewnić estetyczny wygląd izolowanym powierzchniom oraz pomaga utrzymać je w czystości. Jest to bardzo ważna cecha szczególnie w miejscach, które nie są ukryte w ścianach lub suficie, przez co wystawione są na widok osób korzystających z danego pomieszczenia. Co więcej, warstwa folii aluminiowej zapewnia również dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, na które narażony mógłby być delikatny materiał izolacyjny.
REKLAMA:

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Armacell
#izolacje #wewnatrz_bud #wentylowanie #armacell #uszczelnianie #produkty #Izolacje - tematy pozostałe

Więcej tematów: