Ponzio: Konferencja dla producentów systemów ślusarki aluminiowej

Podziel się:
Firma Ponzio rozpoczęła w nowym roku cykl konferencji skierowanych do producentów ślusarki aluminiowej zarówno z Polski, jak i z krajów, do których eksportuje swoje produkty.

Fot. PonzioFot. PonzioCelem spotkań konferencyjnych jest wyposażenie w obszerną wiedzę na temat wszelkich nowości oraz modyfikacji wprowadzonych w systemach Ponzio.

Pierwsza konferencja odbyła się w Krynicy Zdrój, a bardzo wysoka frekwencja świadczyła o dużym zainteresowaniu tą tematyką.

Nowe rozwiązania techniczne związane są głównie z osiąganiem coraz wyższych parametrów termicznych. Spośród systemów okienno-drzwiowych coraz większe zainteresowanie wzbudzają systemy (PE 68 i PE 78), które elastycznie dostosowują się do wymogów izolacyjności cieplnej, oferując kilka wariantów - zależnie od rodzaju i miejsca zastosowanego wypełnienia. Oprócz walorów „cieplnych”, systemy te charakteryzują się ponadto bardzo sztywną konstrukcją i prostym montażem.
REKLAMA:

Wśród ścian osłonowych, dzięki wprowadzeniu nowego elementu termicznego, najcieplejsza fasada: PF 152HI osiąga współczynnik Uf od 0,6 W/m2K.

Fot. PonzioFot. PonzioKolejną nowością są rozwiązania kładące nacisk na estetykę, np. tzw. drzwi płaszczowe, które dzięki zlicowaniu skrzydła drzwiowego z ościeżnicą, osiągają gładką, jednolitą płaszczyznę. Efekt dekoracyjny można uzyskać także za pomocą osłon przeciwsłonecznych, które mocowane są nie tylko do systemów fasadowych, ale również okienno-drzwiowych.

Nowością wśród systemów przesuwnych, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem na rynku, jest SL 1600 TT. System o 3-komorowej, sztywnej konstrukcji posiada trzy rzędy uszczelek zapewniających wysoką szczelność i dwa rzędy izolatorów termicznych gwarantujących wysoką izolacyjność termiczną (do wyboru warianty „HI” i „HI+”) oraz maksymalną wagę skrzydeł do 400 kg.

Wymienione nowości można było w trakcie trwania konferencji obejrzeć na specjalnie przygotowanych modelach oraz przetestować poszczególne rozwiązania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ponzio
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #seminaria #ponzio #aluminium

Więcej tematów: