Kleimy rekord Guinnessa na targach PSB największa na świecie rzeźba z glazury

Podziel się:
GRUPA Polskie Składy Budowlane mimo widocznego kryzysu w branży budowlanej wspiera niezwykłą inicjatywę firmy Selena – ustanowienie nowego rekordu GUINNESSA.

Niezwykle widowiskowa próba pobicia rekordu Guinnessa czyli budowa „NAJWIĘKSZEJ NA ŚWIECIE RZEŹBY Z GLAZURY” odbędzie się w trakcie Targów PSB w dniach 11-12 kwietnia 2013 roku na terenie Targów Kielce. Rzeźba z glazury przedstawiać będzie Złotą Koronę o wymiarach 3,15 m. (wysokość i średnica). Próbę bicia rekordu podejmą najlepsi polscy glazurnicy zaproszeni przez firmę SELENA.

Klejenie rekordu Guinnessa rozpocznie się o godzinie 9.00 rano w czwartek, a zakończy około 13.00 w piątek 12.04.2013 r. Przez niemal dwa dni rzeźbę wykonywać będzie siedmioosobowa grupa najlepszych polskich glazurników, wśród nich jest wielu oficjalnych Mistrzów Polski w Glazurnictwie.
REKLAMA:

Klejenie Rekordu Guinnessa NAJWIĘKSZEJ NA ŚWIECIE KORONY Z GLAZURY przez cały czas nadzorować będzie sędzia z Guinness World Records. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem sędzia przyleci z Londynu specjalnie na kieleckie targi PSB, by móc przez cały czas obserwować prawidłowość klejenia rekordu, ocenić prawidłowość przebiegu prac i spełnienie wszystkich innych restrykcyjnych kryteriów GWR potrzebnych do ustanowienia rekordu.

Wizerunek Korony, jako największej na świecie rzeźby z glazury, został wybrany nieprzypadkowo. Korona to symbol Kielc i ważny element tożsamości regionalnej mieszkańców. Korona to także element mający podkreślić doniosłość tegorocznych XV Targów PSB.

W przypadku sukcesu, wyklejenia rekordu, fakt ten zostanie oficjalnie potwierdzony przez sędziego Guinness World Record natychmiast po położeniu ostatniej płytki.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Selena
#wiadomości #targi #ściany #selena #klejenie

Więcej tematów: