Rozmowa z Janem Zającem, kierownikiem zarządu robót wykończeniowych w firmie Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A., która zdobyła tytuł Malarza Roku Dekoral 2012

- W kolejnej, trzeciej już edycji konkursu Malarz Roku Dekoral 2012, firma Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez jury. Proszę przybliżyć charakter inwestycji, która pozwoliła na zwycięstwo.

- Wykonanie takiego rodzaju inwestycji, która łączy ze sobą cechy użytkowe, produkcyjne, a przy tym ma się atrakcyjnie prezentować, to na pewno duże wyzwanie. Które elementy bądź efekty przeprowadzonych prac wymagały najwięcej zaangażowania?
- Wiele staranności włożyliśmy w wykończenie ścian wewnętrznych w technologii strukturalnych wypraw kwarcowych. W połączeniu ze zharmonizowaną, spokojną kolorystyką zastosowanych farb, dały one naprawdę ciekawe efekty. Do finalnego wyglądu, a tym samym naszego sukcesu w konkursie, przyczyniła się zapewne również nowoczesna aranżacja pomieszczeń i bogate wyposażenie, które zagwarantowały zakładane wrażenia estetyczne.

- Czy od początku wiedzieliście Państwo, że ta inwestycja może być obiektem referencyjnym? W którym momencie i dlaczego podjęta została decyzja, by zgłosić ją do konkursu?
- Nasza firma, dzięki dużemu doświadczeniu, jest w stanie dołożyć wszelkich starań, aby realizowane obiekty spełniały oczekiwania naszych klientów, a tym samym były naszymi obiektami referencyjnymi. Jednak przed rozpoczęciem prac nie rozważaliśmy udziału w konkursie. Najważniejsze było dla nas spełnienie oczekiwań klienta.
Realizację inwestycji dla Wichary Technologies, rozpoczęliśmy w 2011 roku i zupełnie nie myśleliśmy wtedy jeszcze o jej zgłoszeniu do konkursu Malarz Roku 2012. Pomysł i decyzja o udziale powstały latem 2012 roku, podczas spotkania w Centrum Dekoral Professional w Bielsku-Białej na pokazie nowych technologii dotyczących robót wykończeniowych oraz nowoczesnego sprzętu zmechanizowanego do robót malarskich.
REKLAMA:
- Duże znaczenie podczas prac budowlano-wykończeniowych ma doświadczony zespół fachowców. Jak znaleźć i poznać specjalistów, którzy zagwarantują najwyższy poziom jakości wykonywanych prac i ich terminowość?
- To prawda, wielokrotnie podkreślałem, że nie byłoby sukcesu bez ogromnego zaangażowania i umiejętności technicznych ludzi biorących udział w tym procesie inwestycyjnym. Jednostka, którą mam przyjemność kierować – Zarząd Robót Wykończeniowych BPBP S.A. to grupa ludzi zdyscyplinowanych, dobrze znających swoje rzemiosło. To właśnie im należą się największe podziękowania za osiągniętą pozycję w konkursie.
Należałoby jednak zacząć odpowiedź na to pytanie od genezy sukcesu, a więc od tego, że Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. to firma z ponad sześćdziesięcioletnią historią i tradycją, posiadająca pół tysiąca pracowników. Firma na przestrzeni tak długiego okresu wykształciła i wyselekcjonowała ekipy fachowców budowlanych, którzy obecnie sprawnie radzą sobie w wymagających warunkach rynkowych.
Fachowość naszej ekipy wynika w dużej mierze z poziomu jej wiedzy technicznej. Staramy się ciągle szkolić naszą załogę, aby być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w budownictwie. Jesteśmy m.in. posiadaczami Złotego Certyfikatu Malowania Wnętrz i Technik Dekoracyjnych wydanego naszym pracownikom podczas szkolenia w Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional we Wrocławiu w grudniu 2012.
Na końcowy sukces ma oczywiście wpływ całość procesu produkcyjnego. Działalność wszystkich ekip budowlanych biorących udział od początku budowy musi być właściwie nadzorowana i zarządzana. Jakość ich robót i wzajemna koordynacja to podstawa.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PPG Deco Polska