Płyty celulozowo-cementowe przeznaczone są do wznoszenia ścian działowych, zwłaszcza w pomieszczeniach wilgotnych. Zastosowane na ścianach lub na suficie, dają równą i gładką powierzchnię, którą można w dowolny sposób wykańczać.

Płyty wewnętrzne kompozytowe z powodzeniem sprawdzają się jako przegrody w suchej zabudowie. Wykonana z nich ściana jest odporna na wilgoć, świetnie izoluje akustycznie, zapewnia dobrą ochronę przed ogniem. Dzięki temu, że materiał ten jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne (kopnięcia, uderzenia itp. akty wandalizmu), może być wykorzystany do budowy ścian piwnic, klatek schodowych itd.

REKLAMA:
Etapy montażu:
1. Pomiar pomieszczenia i przygotowania płyt. Przycinamy je do pożądanych wymiarów za pomocą wyrzynarki lub korzystając z piły elektrycznej z tarczą zębatą. Ponieważ płyty nie ulegają destrukcji podczas tego typu obróbki (nie łamią się ani nie kruszą), nic nie stoi na przeszkodzie, by wycinać w nich dowolne kształty.
2. Do profili ściennych płyty przytwierdza się za pomocą wkrętów. Można je też kleić bezpośrednio do oczyszczonego i odtłuszczonego podłoża. Klej nakładamy warkoczem o średnicy ok. 3 cm na roboczą stronę płyty po obwodzie z zachowanie odstępu od jej krawędzi ok. 2 cm oraz przez środek płyty skosami w kształcie „W”. Przyklejamy zaraz, lekko dociskając do podłoża i wyrównując za pomocą długiej łaty. Jeszcze przez 5 minut po zamocowaniu do podłoża możemy zmieniać i poprawiać położenie płyty; później masa klejowa zaczyna wiązać i po 2 godzinach jest w pełni utwardzona.

4. Po położeniu płyt przechodzimy do fugowanie spoin między nimi. Płyty kompozytowe celulozowo-cementowe są świetnym sposobem na szybkie przeprowadzenie remontu i uzyskanie w jego efekcie wytrzymałych, odpornych i trwałych płaszczyzn.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Quartec