Lekki beton niekonstrukcyjny z dodatkiem granulatu styropianowego INSULARIS EPS – CEMEX

Podziel się:
Firma CEMEX Polska poszerzyła swoją ofertę o produkt INSULARIS EPS – lekki beton niekonstrukcyjny z dodatkiem granulatu styropianowego, służący do wykonywania i profilowania spadków podczas budowy lub renowacji płaskich stropodachów, izolacji posadzek i ścian fundamentowych, oraz do wypełnień, gdzie istotna jest dobra izolacyjność termiczna.

Warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów (np. drewniane konstrukcje stropów)Warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów (np. drewniane konstrukcje stropów)INSULARIS EPS doskonale sprawdza się jako wyrównawcza warstwa termoizolacyjna pod podkłady podłogowe, chudy beton o podwyższonej izolacyjności termicznej oraz spadkowa warstwa termoizolacyjna płaskich dachów i tarasów. Może być wykorzystywany również jako warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów (np. drewnianych konstrukcji stropów) czy też do wypełnienia wykopów wokół przewodów ciepłowniczych, wodociągów z ciepłą wodą oraz wypełnienia izolacyjnego wokół ścian fundamentowych, basenów itp.INSULARIS EPS to produkt przygotowywany w skomputeryzowanych węzłach betoniarskich CEMEX, co zapewnia stałą kontrolę produkcji i gotowego wyrobu. Na budowę dostarczany jest w postaci gotowej do użycia. INSULARIS EPS może być podawany pompą do betonu, pompą ślimakową lub przenośnikami koszowymi przy użyciu dźwigu lub poprzez rozładunek bezpośrednio z betonomieszarki.

Wyrównawcza warstwa termoizolacyjna pod podkłady podłogowe SLID, chudy beton o podwyższonej izolacyjności termicznejWyrównawcza warstwa termoizolacyjna pod podkłady podłogowe SLID, chudy beton o podwyższonej izolacyjności termicznej

Głównymi korzyściami zastosowania INSULARIS EPS są:

Skrócenie czasu budowy i znaczne ograniczenie kosztów robocizny.
Niska gęstość umożliwia zastosowanie INSULARIS EPS jako warstwę wyrównawczo-termoizolacyjną na stropach drewnianych, stropodachach itp.
Oszczędność energii cieplnej – zastosowanie w miejsce chudego betonu poprawia izolacyjność podłóg i posadzek na gruncie.
Zastosowany jako warstwa wyrównawcza eliminuje ryzyko klawiszowania pod warstwą jastrychu (np. jak w przypadku płyt styropianowych).
Doskonale otula wszelkiego rodzaju instalacje jednocześnie chroniąc je przed stratami ciepła
i uszkodzeniami mechanicznymi.
Lekkość – mieszanki INSULARIS EPS dostępne w klasach gęstości od 600 [kg/m3] do 1600 [kg/m3].
Zastosowany pod podkład podłogowy pozwala na dokładne wyrównanie podłoża i w konsekwencji na niższe o ok. 15-20% zużycie jastrychu podłogowego.
Dobra izolacyjność termiczna.
Możliwość wejścia na ułożoną warstwę betonu INSULARIS EPS po 24-48 godzinach (w zależności od temperatury otoczenia).
Brak konieczności magazynowania materiałów – INSULARIS EPS dostarczany jest betonomieszarkami jako produkt gotowy do wbudowania.
REKLAMA:

Więcej informacji o Insularis EPS można znaleźć na www.betonnadom.pl
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Cemex
#materiały konstrukcyjne #do izolacja #ściany #do renowacja #beton #cemex #do wypelnianie #produkty

Więcej tematów: