Nowy system rolety nadstawnej

Podziel się:
Ostatnim, najnowszym produktem, stworzonym przez ekspertów firmy Portos jest system rolety nadstawnej Termo-Prestige.

Fot. PortosFot. PortosTermo-Prestige to najwyższa jakość wykonania i przemyślane rozwiązania technologiczne. System istnieje w dwóch wariantach: z moskitierą lub bez. Możliwe do zastosowania w tym systemie są profile od 37mm, 39mm do 45mm z moskitierą, w rolecie bez moskitiery dodatkowo profil 52mm. Nowa skrzynka to łatwy montaż za pomocą dwóch adapterów: uniwersalnego PCV oraz uniwersalnego PCV łączonego z adapterem aluminiowym, który nadaje rolecie nadstawnej większą sztywność oraz polepsza jakość montażu. Dwukomorowe ścianki nośne zdecydowanie poprawiają izolacyjność cieplną oraz sztywność skrzynki. W połączeniu z izolacją elementów styropianowych daje nam bardzo niski współczynnik przenikania ciepła.

Pokrywy (zewnętrzna i wewnętrzna) mogą być w pełni ryflowane (pod zabudowę skrzynki od wewnątrz i od zewnątrz) lub gładkie w pełnym „dekorze” (okleinowane). Łatwy jest także sposób zmiany otwierania klapy rewizyjnej (od czoła lub od dołu) bez potrzeby dokupowania dodatkowych elementów. Pochylony element dolny skrzynki umożliwia odpływ na zewnątrz wody skraplającej się z pancerza do wnętrza rolety. Występuje możliwość kotwienia górnego skrzynki. W połączeniu z ramą okienną daje nam kotwienie w pełni po obwodzie, dzięki któremu okno wraz z roletą jest stabilnie zamocowane. Kotwienie górne skrzynki jest w dwóch częściach: zewnętrznej i wewnętrznej.
REKLAMA:

Fot. PortosFot. PortosSUB’y (Stalowe Uchwyty Boczne) są długie prawie na całą wysokość skrzynki, co poprawia stabilność rolety. Zostały one wpuszczone w boki skrzynki - specjalnie przygotowane do tego celu - dzięki czemu można połączyć dwie rolety bezpośrednio obok siebie. Dodatkowo skrzynka jest przymocowana do ramy okiennej wkrętami bocznymi. Oczywiście rozwiązanie z standardowymi uchwytami bocznymi również jest dostępne. Roleta Termo-Prestige, jako jedna z nielicznych na rynku posiada maskownicę na wkręty znajdujące się w bokach rolety, które są widoczne po zamontowaniu rolety w wąskiej ścianie nośnej. Listwa tynkowa posiada dodatkowe zagięcie ułatwiający jej poprawne założenie na skrzynce ryflowanej. Instalacje listew tynkowych wykonujemy na zewnątrz i wewnątrz.

System ten poszerzony jest o innowacyjne zastosowanie moskitiery w pełni zamkniętej (siatka oraz podzespoły w kasecie aluminiowej), która jest niezależna od pancerza rolety i może znajdować się na środku ramy lub w wybranej części przez klienta przy zachowaniu pancerza w całości. Jej dodatkowymi atrybutami są założone w niej podzespoły takie jak: sprężyna nawojowa, hamulec zwalniający, który od samego początku (od położenia dolnego) pracuje z jednakową siłą, co przekłada się na równą i stonowaną pracę moskitiery unoszącej się do góry po zwolnieniu ze specjalnie zaprojektowanego mocowania listwy dolnej w postaci klik-klaka. System klik-klak jest systemem zapadkowym wykonanym z wysoko gatunkowego tworzywa.

Fot. PortosFot. PortosW celu zamaskowania niewykorzystanego gniazda prowadzenia moskitiery w prowadnicach wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane zaślepki prowadnic. Mogą być one użyte również w roletach zamontowanych na wykuszach lub łączonych „łącznikiem rurowym”. Dolna zaślepka prowadnicy jest pochylona pod kątem 5 stopni – w celu lepszego dopasowania do nachylenia parapetu zewnętrznego. Zaślepki prowadnic występują w trzech wersjach: do prowadnicy pojedynczej, do prowadnicy z moskitierą oraz do prowadnic na podziale, które są łączone obok siebie. Wszystkie te elementy połączone w jedną spójną, dobrze zaprojektowaną i wykonaną całość sprawiają, że wnętrze domu staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.

Termo-Prestige w sprzedaży od 1 września

Źródło: Portos
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Portos
#okna #okna i drzwi #roleta #na okno #portos #produkty #Osłony - rolety, markizy itp.

Więcej tematów: