Ekologiczne i ekonomiczne kosiarki

Podziel się:
Trawa w małych ogrodach może być przycinana bez dodatkowych kosztów. W czasach gdy cena benzyny używanej do kosiarek spalinowych stale rośnie, kosiarki bębnowe wydają się być idealnym rozwiązaniem. Nie emitują hałasu, nie wymagają dodatkowych kosztów i są tańsze, niż ich spalinowe odpowiedniki. GARDENA radzi jak dobrać idealną kosiarkę do małego ogrodu i zacząć oszczędzać.

Fot. GardenaFot. GardenaW małych ogrodach kosiarki spalinowe nie są w pełni wykorzystywane. Budowa i moc tych maszyn została zaprojektowana tak, aby mogła ona przycinać trawę na dużych powierzchniach. Dodatkowo są one cięższe i mniej zwrotne od swoich bębnowych odpowiedników. Dlatego warto zastanowić się, czy mała poręczna kosiarka bębnowa nie spełniłaby potrzeb małego ogrodu, nie generując przy tym dodatkowych kosztów.

Przycinaj co do milimetra

Przycięty trawnik jest miejscem wypoczynku w ogrodzie, ale też spełnia walory estetyczne. Jeżeli zaniedbamy ten element, ogród wypełniony najpiękniejszymi roślinami straci swój blask i ogólny efekt zostanie zniszczony. Budowa kosiarki bębnowej opiera się na bezkontaktowej technice cięcia. Dzięki temu nóż bębnowa i dolny nie stykają się, a koszenie jest bardzo precyzyjne i bezpieczne. Nóż jest hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, szlifowany i wykonany ze stali najwyższej jakości – dzięki temu przycina trawę z precyzją nożyc. Minimalna wysokość przycinanej trawy to 12 mm – ten wynik jest trudny do pobicia przez inne typy kosiarek.
REKLAMA:

Fot. GardenaFot. Gardena

Nie płać za koszenie

Ręczne kosiarki bębnowe nie generują dodatkowych kosztów. To nie żart! Do pracy wystarczy ją prowadzić po trawie, a ona zajmie się całą resztą. Wyposażone są w ręczny regulator wysokości cięcia i są proste w obsłudze. Idealnie sprawdzają się w małych ogrodach, gdzie przycinanie trawy nie zabiera dużo czasu. Są one bezgłośne i nie pochłaniają dodatkowych kosztów. Koszenie trawy kosiarką ręczną jest równie szybkie, co kosiarką akumulatorową.

Pracuj komfortowo

Hałas kosiarki nie jest najlepszym rozwiązaniem na budzenie rodziny w weekend. Dodatkowo praca w ciszy sprzyja połączeniu jej z innymi ulubionymi czynnościami np. słuchaniem muzyki na przenośnym odtwarzaczu. Sąsiedzi i rodzina będą nam wdzięczni za ciche przycinanie ogrodu – szczególnie w wolne dni. Kosiarki bębnowe wykorzystują jedynie napęd osoby, która prowadzi urządzenie. Dodatkowo kosiarka bębnowa zajmuje znacznie mniej miejsca niż urządzenia z napędem spalinowym, czy elektrycznym. Sprawdzą się doskonale w małym ogrodzie, a ich kompaktowość pozwoli na zaoszczędzenie miejsca również w schowku na narzędzia.

Fot. GardenaFot. GardenaDane techniczne:
- Przeznaczona do precyzyjnego cięcia trawy. Łatwa do prowadzenia, cicha i wydajna;
- Ścina trawę bezkontaktowo, tzn. nóż bębnowy i nóż dolny nie ścierają się;
- Bardzo wysoka jakość cięcia pozwoli uniknąć postrzępionych, pożółkłych końców trawy, charakterystycznych dla kosiarek rotacyjnych;
- Hartowany nóż bębnowy został wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej powłoką antyadhezyjną;
- Kosiarka posiada ręczny regulator wysokości, który umożliwia ustawienie wysokości cięcia;
- Wysokość można odczytać z obydwu stron kosiarki na skali. Rączka jest składana, co ułatwia transport i przechowywanie kosiarki.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Gardena
#czytelnia #narzedzie #maszyny #prace_reczne #gardena #Narzędzia ręczne #Narzędzia, maszyny ogrodowe

Więcej tematów: