Nakładki aluminiowe na drewnianych oknach

Podziel się:
Nasze okna narażone są na destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Ulewne deszcze, śnieg czy zanieczyszczenia powietrza wystawiają trwałość stolarki okiennej na prawdziwy test. Co zrobić by, okna zachwycały niebanalnym wyglądem i zachowały wysokie parametry termoizolacyjności oraz ochrony akustycznej? Rozwiązaniem są estetyczne i funkcjonalne nakładki aluminiowe zastosowane w stolarce z serii ALU-EFFECT i EC 90 ALU-EFFECT firmy POL-SKONE.

Fot. Pol-SkoneFot. Pol-SkoneŁączenie drewnianych ram z aluminiowymi nakładkami to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii produkcji stolarki okiennej, która zyskała już niezwykłą popularność w krajach Skandynawii i Europy Zachodniej. Rozwiązanie to zastosowano w oknach ALU-EFFECT i EC 90 ALU-EFFECT, co pozwoliło zapewnić ich bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła i nadać im wyjątkową estetykę. Aluminiową ramę można malować na dowolny kolor, dzięki czemu nasze okna będą zachwycały unikalnym designem.

Zastosowanie nakładek zwiększa grubość ramy okiennej, co znacznie podnosi wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych, a także pozwala osiągnąć wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej. Aluminiowe nakładki wydłużają trwałość drewnianej stolarki okiennej, eliminując konieczność wykonywania okresowych prac renowacyjnych. Aluminiowa powierzchnia jest niezwykle odporna na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że okno cieszy swoim niezmiennym pięknem przez wiele lat.
REKLAMA:

Kolorowe rewolucje

Aluminiowe nakładki otwierają przed nami nowoczesny świat aranżacyjnych możliwości i zabawy kolorami. Mogą one otrzymać dowolny kolor z palety RAL i NCS, co pozwoli idealnie dobrać barwę do fasady domu. Dopasowując ramy okienne do koloru elewacji czy dachu, możemy uzyskać wyjątkowy efekt estetyczny. Na jasnych elewacjach wspaniale będą prezentować się kontrastujące ramy o mocnych, nasyconych barwach, co nada fasadzie naszego domu nowoczesnego wyglądu. Jeśli stawiamy na klasykę, to doskonale sprawdzą się naturalne, stonowane odcienie brązów i beży. Nakładki montowane są od zewnętrznej strony okna, dzięki czemu wewnątrz wciąż zachowuje ono swój naturalny, ciepły wygląd. Dzięki aluminiowym profilom nasze okna będą zachwycać eleganckim i unikatowym designem, stanowiąc spójną kompozycję z estetyką całego budynku.

Fot. Pol-SkoneFot. Pol-Skone

Ciepłe wnętrze

Ościeżnice okien jednoramowych i drzwi balkonowych ALU-EFFECT i EC 90 ALU-EFFECT wykonane są z drewna sosnowego klejonego warstwowo o bogatej palecie wybarwień, od ciepłej pinii czy iroko, po klasyczny dąb antyczny czy orzech. Opcjonalnie można wybrać także ościeżnice z drewna dębowego lub meranti (w modelu ALU-EFFECT). Okno EC 90 ALU-EFFECT cechuje bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, który osiąga wartość Uw=0,8 W/m2K wg EN 14351-1:2006+A1:2010, co ma znaczący wpływ na poprawę bilansu energetycznego budynku. Na zamówienie klienta oba modele mogą być wyposażone w szprosy zewnętrzne lub międzyszybowe, które będą doskonale dopełniać klasyczne aranżacje.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: POL-SKONE
#okna #czytelnia #okno #okna i drzwi #z drewno #pol_skone #z aluminium #Okucia, uszczelki

Więcej tematów: